26. veebruar 2017

Kaks värskelt pressitud mahla: mahe roosa ja kosutav oranž

Käsi püsti, kes sel nädalal on kiluvõileibu söönud? Tundub vist, et neid sööjaid on rohkelt, sest kui eile suundusin ma poodi vürtsikilu varusid täiendama, siis ootasid mind ees vaid tühjad riiulid:) Tean, et nii mitmedki tuttavad katsid 24.veebruari puhul tõelise pidulaua. Nii, et kui pidusööming suuremaid pöördeid võttis, siis ma olen kindel, et üks värskelt pressitud mahl kulub järgmistel päevadel eriti hästi ära. Meil on värskelt pressitud mahlad talvisel ajal lausa traditsiooniks kujunenud. Eriti just nädalavahetuse hommikutel, kui iga pereliige saab vastavalt oma maitsele endale meelepärase mahlajoogi meisterdada. Minu lemmikkomponentideks on kindlasti peet, kõrvits ja porgand, greibist ei ütle ka kunagi ära.



Paljud millegipärast pelgavad peeti mahlajoogis kasutada, vist selle intensiivse maitse pärast. Siinkohal soovitan peedimahlale lisada juurde pisut õuna- või apelsinimahla, mis peedi tugevat maitset silmmärgatavalt mahendab. Üks suuri lemmikuid on mul ka kõrvits - sellest valmistatud mahl (koos pirni ja mandariiniga) on ka laste suur lemmik. Lihtsalt ei tasu kõrvitsa olemasolu värskelt pressitud mahlas mainida;)

Mahla pressimisel on minul suurepäraseks abimeheks seesugune masin, mis on mind igati hästi teeninud. Olen sellest mõni aeg tagasi tegelikult juba rääkinud, aga selle kasuks otsustasin ma seetõttu, et ei võta üleliia palju ruumi (mahlapress ei käi meil kappi ning on ikka uhkelt köögis laua peal olemas) ning ka pesemisele ei kulu palju vaeva. Enamasti on need 2 kriteeriumi minu jaoks üliolulised. Mul on väike köök ning mul ei ole nõudepesumasinat - seetõttu meeldivad mulle suuruselt väikesed ning lihtsasti puhastatavad köögivahendid:)


Mahe roosa ehk värskelt pressitud peedi-porgandimahl 

Kogus: üks suur klaaitäis mahla või siis 2 väiksemat klaasi

150 g toorest peeti (kooritud kogus)
2 tk ehk 200 g porgandeid (kooritud kogus)
1 õun*

Pista puhastatud ja tükeldatud toorained üksteise järel mahlapressi ning valmista mahl.

Kosutav oranž ehk värskelt pressitud kõrvitsa-mandariinimahl

Kogus: üks suur klaaitäis mahla või siis 2 väiksemat klaasi

300 g kõrvitsat (puhastatud kogus)
1 mandariin
1 pirn*

Pista puhastatud ja tükeldatud toorained üksteise järel mahlapressi ning valmista mahl. 

*Ära koori!



Postitus valmis koostöös kaup24-ga.

22. veebruar 2017

Vastlakuklid ehk tatrakuklid ehk vastlapätsid.... heal lapsel mitu nime!


Tatrajahu leiab mul köögis viimasel ajal väga tihedasti kasutust. Enamjaolt rändab see magusatesse küpsetistesse, kookidesse, küpsistesse. Tatrajahul on imepärane võime muuta küpsetist pisut jõulisemaks, muredamaks ja maitselt pähklisemaks. Seesama pähkline maitse sobib minu maitsemeeltega ülimalt hästi kokku ning olgem ausad - pisut seesugust mekki ei mõju kunagi üleliia pealetükkivalt.


On kahte sorti inimesi: neid, kes vastlakuklitest ei taha pühade lähenedes kuuldagi ning neid, kes kukleid juba varakult endale maiustamiseks lubavad. Mina kuulun kindlasti nende viimaste hulka. Olen pigem isetehtud vastakuklite austaja, kuid põnevuse mõttes rändab nii mõnigi hea kukkel kuskilt kohvikust kindlasti ka meie pere kohvilauale. Minu arvates on juba ainuüksi need pontsakad saiakesed, mis vahukoorekuhja alla mattunud, nii armsad ja kuidagi nii siirad! Kuna tatrajahust valmistatud küpsetiste hullus on mind tabanud, siis oli ainuõige valik seda kasutada ka vastlakuklite valmistamisel. Kasutasingi ning lõpptulemuse üle ei kurda. Need tatrakuklid erinevad kohe kindlasti tavapärastest pärmitainaretsepti järgi valmistatud kuklitest. Sellegipoolest on neil miski eriline võime tekitada sõltuvust! Need kuklid ei jää kohevad, vaid pigem pisut tummisemad.. justkui klassikalised skoonid. Loomulikult on lisaboonuseks pähkline maitse! Kergitamiseks usaldasin seekord kogu töö küpsetuspulbrile. Retsept sai lihtne ning olen üsna kindel, et kasutan seda retsepti ka kuklihooaja väliselt. Neid on lihtne küpsetada ning sobivad koos või ja näiteks juustuviiluga hommikuse kohviga imehästi. 
Kuklite täitmisel läksin mina seekord klassikalist teed, valides täidiseks maasikamoosi-vahukoore koosluse. See kooslus ei vea sind kunagi alt. Täidise rohkus oleneb aga sellest, kui tühjaks kukli raatsid uuristada. Mina teen tavaliselt nii, et vahukoore isu saaks ikka korralikult täis:) Kukli sisuga ma midagi erilist ei tee, sest tavaliselt leiab see tee suhteliselt kiiresti kõhtu:) 

2,5 dl nisujahu
1,5 dl tatrajahu
0,5 tl soola
1 tl küpsetuspulbrit
1 sl (kuhjaga) mett
200 g hapukoort
1 muna

Täidis:
moosi
vahukoort
suhkrut (vahukoore vahustamiseks)

Sega omavahel kuivained. Teises kausis sega ülejäänud ained ühtlaseks ning lisa need segades kuivainetele. Sõtku korralikult ühtlaseks tainaks ning seejärel jaga tainas kuueks. Vormi nendest ühtlased pallikesed. Küpseta ahjuplaadil 180 kraadi juures 20-25 min. Peale küpsemist piserda peale kergelt vett ning lase rätiku all jahtuda.

Lõika jahtunud kuklitel pealt vastlamütsike maha ning uurista pisut sisu välja (täpselt nii palju, kui palju täidist tahad kuklisse peita).  Pista kuklisse pisut moosi ning täida suhkruga vahustatud vahukoorega.


15. veebruar 2017

Nostalgilised Kreeka pähkli küpsised keedetud kondenspiima, maapähklivõi ja šokolaadiga

Umbes aastajagu tagasi jagasin nendesamade nostalgiliste küpsiste retsepti köögitoimetajana toimetades Naistelehe köögilehekülgedel. Oi-oi, kui palju ma peale nende küpsiste retsepti avaldamist küsimusi sain, et kus kohast seesuguseid vorme leida võiks. Tõenäoliselt on Teil vedanud, kui te olete esivanemate kappidest leidnud taolise küpsisevormi või siis olete leidnud selle mõnest taaskasutuskeskusest või vanavara kauplusest.  Kui sellist leidu nimetatud kohtadest aga leidnud ei ole, siis avastasin hiljuti, et on veel oluliselt lihtsam variant. Kuskil sobrama ei pea ning mööda poode pole vaja riiulitelt seda vormi otsida, sest kaup24.ee lehel on seesugused vormid täiesti olemas. 


Minul on need vormid juba ammu. Ei saa öelda, et ma nende küpsiste väga sagedane valmistaja olen, kuid kord paari kuu jooksul võtan ikka nende küpsiste valmistamise ette. Tõsi, algselt võib nende küpsetamine pisut raske olla, kuid mida rohkem katsetada, siis seda paremaks muutub ka lõpptulemus. Tean, seda omast käest. Võrdleksin tegelikult nende küpsiste küpsetamist makroonide valmistamisega. Makroonide puhul on täpselt samamoodi, et kui juba kord oled nende õhuliste maiuste valmistamise salanipid käe sisse saanud, siis õnnestuvad küpsised alati. Ma mäletan, et alguses Kreeka pähkli küpsiseid tehes, kõrbes tainas ära või siis ei tahtnud see hoopis vormist välja tulla, või siis oli tainast süvendite jaoks liiga palju või siis vastupidi.  Üldiselt panen vormi umbes 6 grammise tainapalli, mis on sobiv ilusa pähklipooliku tekkimiseks. Tuleb tunnistada, et ka minul valmib selliseid pähklipoolikuid, mis kriitikat ei kannata, kuid need saabki niisama ilma täidiseta suhu pista:)

Need klassikalised küpsised täidetakse tavaliselt keedetud kondenspiimaga, mina lisasin aga ühele poole maapähklivõid, mis natuke magusust vähendab ning tegelikult imehästi kondenspiimaga sobitub. Lisaks on mul jagada üks salajane nipp: selleks et pähklipoolikud paremini kokku jääks,  määrin ma ühele poolele täidisele kergelt sulatatud šokolaadi, see taheneb kiiresti ning poolikud jäävad omavahel kindlalt kokku!

Kogus: umbes 30-35 küpsist

Tainas:
100 g toasooja võid
45 g suhkrut
1 muna
3 dl jahu
1 tl küpsetuspulbrit


Täidis:
keedetud kondenspiima
maapähklivõid
tumedat šokolaadi

Taina valmistamiseks vahusta toasoe või suhkruga vahule. Lisa vahustamist jätkates muna. Sega kuivained omavahel ning lisa segades tainasse. Lase tainal 20-30 minutit külmkapis seista.

Seejärel määri pähkliraua pesad korralikult õliga kokku ning pista igasse auku pisike tainapall (sobiva suurusega pallike võiks olla ca 6g) ning suru siis pähklirauad kinni. Aseta pähklirauad pliidile* ning küpseta seni, kuni küpsised on pealt kuldpruunid (piilu küpsemise ajal nende värvust). Seejärel eemalda küpsised vormist** ning toimi samamoodi ka ülejäänud tainaga.

Lase küpsisepoolikutel täielikult jahtuda, seejärel täida pooled küpsised keedetud kondenspiimaga ning ülejäänud maapähklivõiga.  Määri maapähklivõiga täidetud küpsisepoolikule peale kergelt sulatatud šokolaadi ning seejärel suru karamellitäidisega täidetud küpsisepoolikuga kokku.

 
*Mina kasutan nende küpsiste küpsetamiseks puuküttega pliiti, kuid küpsised valmivad hästi ka tavaliselt elektri- või gaasipliidil. Mul sõbranna on valmistanud neid keraamilise pliidi peal - sai ka ilusti hakkama. Tean, et osad pööravad vormi küpsiste küpsemise ajal, ise ei pööra, kuna ei näe sellel vajadust.

**Tee seda võimalikult kiiresti, kuna küpsised tahenevad ruttu ning nii on neid halb vormist kätte saada.

Postitus valmis koostöös kaup24-ga.

12. veebruar 2017

Keedukreemikook rukkileivapuruga (ei vaja küpsetamist!)

Selle aasta algusest võib minu retsepte näha Coop kauplustes. Täpsemini siis retseptilehtedel, mida poest niisama kaasa haarata saab (iga kuu jagan kahte uut retsepti). 
Selle kuu kook on igati veebruarikuu vääriline. Tegemist on mahlase keedukreemikoogiga, mille kihtideks on rukkileivapuru. Kook küpsetamist ei vaja ning sobib igati magusaks peaosaliseks pidulauale. See kook sai hästi mahlane, natuke üllatav ning meeldivalt mahe. Pisut meenutab minu suurt lemmikut Napoleoni kooki, aga pole ka üllatav, kui rukkileivakihtide vahel laiutab rohkelt keedukreemi. 
Magusat koogitegu ja maiustamist!


Rukkileivapuru:
225 g tumedat rukkileiba
150 g Digestive küpsiseid või kaeraküpsiseid
1 tl kaneeli
25 g võid, sulatatuna

Keedukreem:
0,75 l piima
2 dl suhkrut
3 muna
4 sl nisujahu
1 tl vanillisuhkrut
50 g võid

Riivi leib jämeda riivipoolega. Jahvata küpsised peeneks puruks. Seejärel sega omavahel rukkileiva-, küpsepuru ning kaneel. Pane saadud segust 85 g teise kaussi ning sega sellele juurde sulatatud või. Laota see segu küpsetuspaberiga vooderdatud 20cm läbimõõduga koogivormi. 

Keedukreemi valmistamiseks sega piim suhkruga ning kuumuta pliidil keemiseni. Mikserda munad jahu ja vanillisuhkruga ühtlaseks ning lisa peene nirena (ise samal ajal segades) piimasegule. Seejärel kuumuta segu segades madalal kuumusel seni, kuni see silmnähtavalt pakseneb. Lisa või ja jahuta.

Jaota kreem ja leivasegu silma järgi kolmeks. Laota vormi leivapõhjale esimene osa keedukreemi, raputa peale esimene osa leivapuru. Korda tegevust veel: keedukreem, leivapuru, keedukreem ning kõige viimaseks kihiks taas leivapuru. Lase koogil külmkapis taheneda vähemalt ööpäev (veel parem kui kaks). Kaunista meelepäraselt ning serveeri!


Retsept valmis koostöös ettevõttega Coop


9. veebruar 2017

Lapsed köögis: Imelihtsad lehttainavahvlid karamellitäidisega. Samm-sammult!

Millal Te viimati vahvleid meisterdasite? Mina võtan koos lapsega vahvlite küpsetamise õhtuid üsna tihti ette. On ju tore miskit koos meisterdada ning seesuguse töö vilju hiljem koos nautida.  Meie vahvlimenüüs on lisaks klassikalistele õhukestele (nostalgia)vahvlitele ka paksemat sorti vahvlid. Kui esimesi sööme tavaliselt vaniljejäätisega, siis  paksemat sorti vahvleid aga just täpselt selliste lisanditega, mille järele parasjagu isu on. Üldjuhul on väga populaarsed lisandid marjad, kondenspiim, jäätis, šokolaadipuru, banaaniviilud ning karamellikaste.  Retsepte ja meetodeid, kuidas selliseid pontsakaid vahvleid teha on tegelikult hulganisti. Nõuab see muidugi ka spetsiaalset vahvlimasinat. Meil on siiani kasutuses olnud selline tüüpiline südamekujukestega vahvlimasin (vaata SIIT täpsemalt). Pikemat aega on aga meile mõlemale silma jäänud erinevatest blogidest just need õiged vahvlimasinad, mis paksudele vahvlitele just selle õige Belgia vahvlitele omase näo ja olemuse annavad.  Nii sattuski mulle kaup24.ee lehel ette just seesugune vahvlimasin. Seal lehel on neid kusjuures väga laias  valikus ning ka väga rahakotisõbraliku hinnaga. 



Miskeid keerulisi oskusi see masin kasutamiseks ei nõua ning kui laps on pisut suurem, siis saab ta selle käsitlemisega ideaalselt ka iseseisvalt hakkama. Vähemalt minul on kodus üks tubli kaheksa aastane, kes silmade särades vahvleid heameelega ise valmistab.  Klassikalist retsepti ma seekord siin postituses ei jaga (kuigi see masin on meil olnud nüüd viimased 3 õhtut pidevalt kasutuses ja iga päev proovimiseks uus retsept). Läksime lapsega esmalt veelgi lihtsamat teed ning valmistasime lehttainast vahvleid, millel täidiseks parajas koguses iiriskomme ning mandlilaaste.
Selleks, et lapsed ise köögis toimetada saaksid, siis alljärgnevalt samm-sammuline õpetus vahvlite meisterdamisest. Kasutasin külmutatud pärmi-lehttainast, mille pakendis oli täpselt sobivas suuruses 5 tainaristkülikut. Niisiis rullida ja mõõta vaja ei olnud. Ainukeseks „vaevaks” oli  ristküliku pooleks lõikamine. 

Kogus: 5 toitvat vahvliruudukest

500 g pärmi-lehttainast

Täidis*:
iiriskomme (iga vahvli vahele u 4 kommi)
mandlilaaste (iga vahvli vahele u 1 tl)
suhkrut (iga vahvli vahele mõned näpuotsatäied)
tuhksuhkrut, jäätist (serveerimiseks)

1. Lõika sulanud tainast ruudud (vajadusel rulli eelnevalt tainas õhemaks ja sobivaks ristkülikuks).
2. Lõika kommid pooleks. Aseta ühele ruudupoolele täidis. Oluline on, et paned täidise vaid keskele, mitte ei laota seda tainaruudul laiali. Laialilaotatud täidis võib kergelt tainaruutude vahelt välja voolata!
3. Aseta peale teine tainaruut.
4. Kuumuta vahvlimasin kuumaks ning aseta sellele tainaruudud.  Aseta peale kaas (Oluline on, et sa sellele liialt peale ei suruks. Kõige parem on, kui hoiad vahvliraudu KERGELT pinge all, et tainas küpseks, samaks ei voolaks äärtest välja). Küpseta vahvlid kuldpruuniks, meil kulus selleks ca 9 minutit.  Serveeri vahvleid jäätise ja tuhksuhkruga.
Kõige paremini maitsevad need vahvlid koheselt! 

*Vahvlitäidise võimalusi on rohkelt, meie katsetasime veel:
Kommitükid+kaneel+Kreeka pähklid
Maapähklivõi+mandlilaastud
Banaaniviilud+kaneel+martsipan

Postitus valmis koostöös kaup24-ga.


5. veebruar 2017

Hommikusöök (päev7): klassikalised ülepannikoogid

Ka täna on loomulikult pannkoogipäev. Selle nädala hommikusöökide ralli saab nüüd nende pannkookidega ühele poole. Tegemist on klassikaliste õhukeste pannkookidega, millele lisandiks võid lisada nii soolaseid kui ka magusaid lisandeid. Minul olidki täidiseks soolased lisandid (´riivitud juust, sulatatud juust, till, kodujuust ning sink), ülejäänud seltskond maiustas magusaga (ploomimoos, mesi ning kohupiimakreem).  Tänastest pannkookidest jäi pilt kogemata tegemata. Neid pannkooke olen ma aga nii palju teinud ning valmistasin/pildistasin neid hiljuti ka Farmi Piimatööstuse uue aasta pannkoogikalendrisse ning seetõttu tuleb nendesamade pannukate pilt sealt:)


Selle nädala kõik pannkoogid on siin:

2 muna
3 dl  nisjahu
5 dl piima-veesegu
soola, suhkrut

Pane komponendid kaussi ning mikserda kõik ühtlaseks (soola-suhkrut lisa maitse järgi). Kuumuta pannil pisut õli ning vala tainas pannile (niipalju, et kogu pann oleks õhukese kihina sellega kaetud) ning küpseta pannkook mõlemalt poolt valmis. Küpseta samamoodi ka teised pannkoogid. 


4. veebruar 2017

Hommikusöök (päev6): pontsakad hapupiimapannkoogid ja maasikakama


Selline oli siis meie pere tänane hommikusöök. Pannkoogid lihtsalt kuuluvad nädalavahetuse hommikute juurde. Pole vahet kas on laupäev või pühapäev – nendesse päevadesse lihtsalt peavad pannkoogihommikud kuuluma. Niisiis valmistasin ma tänaseks pisikesi hapupiimapannkooke, mis hiilgavad oma mõnuse paksusesega. Hapupiimapannkookidele omaselt jäid need mõnusalt täidlased, samas aga ei mõju süües üleliia raskelt. Minu võtsin eile sügavkülmast sulama mustikatoormoosi, mille said need pannkoogid täna maitsvaks kaaslaseks. Lisaks suristasin kõrvale kokku ühe maasikajoogi keefirist ja kamast. See on midagi väga klassikalist. Kasutasin suvel korjatud ja talveks säilituskarpidega sügavkülma pistetud marju: punaseid sõstraid, vaarikaid ja maasikaid. Lisaks kasutasin Kama ja Kilu maasikakama. Tegemist on kamajahuga, millele on lisatud juurde veel külmkuivatatud maasikatest jahvatatud jahu. Imehea ning annab lisaks kamamaitsele juurde ka äratuntava maasikase meki. Ühesõnaga soovitan proovida nii smuutijookides, kookides, kui ka klassikalise kama valmistamisel.
Tänusõnad ka Mavi keraamikale, kes kunagi mulle need kamajoogi pildil olevad tassikesed meisterdas:)

Kogus: 30 tk

3 dl jahu
1 tl küpsetuspulbrit
1 tl vanillisuhkrut
4 sl suhkrut
näpuotsatäis soola
1 muna
3,5 dl hapupiima

Sega kuivained omavahel, seejärel pane kõik ained kaussi ning klopi vispliga ühtlaseks tainaks. Küpseta pannil (kergelt õliga piserdatud pannil) valmis pisikesed pannkoogid.

Maasikakama
Kogus: kolmele

4 dl keefiri
suur peaotäis marju (külmutatud või värskeid)
1 tl vedelat mett
3 sl (maasika)kama

Pane 3 esimest komponenti kaussi ning mikserda ühtlaseks (siinkohal kasutasin oma truu abimeest Nutribulletit). Lisa lusikaga segades juurde kama. Võimalusel lase joogil enne joomist vähemalt 5 minutit seista.


3. veebruar 2017

Hommikusöök (päev5): rukkijahupuder maapähklivõi ja riivitud pirniga

Taas pudrupäev. Minu üheks lemmikuks on odra- või siis rukkijahust valmistatud puder. Pole küll gluteenivaba, kuid kui seda faktorit ei jälgi, siis soovitan küll kindlasti proovida. Minul valmis täna rukkijahust valmistatud puder, mis tegelikult oma tekstuurilt meenutab mannaputru. Ja mis kõige parem – ka lapsed ei krimpsuta nina ning söövad kausikese üldjuhul tühjaks. Loomulikult meeldib mulle pudru peale (ja sisse) minevate lisanditega mängida. Maapähklivõi on taolise toidu peal juba ammu minu lemmik, riivitud pirni eelistan ka, eriti just siis, kui soovin hommikust pudruampsu pisut magusama tooniga kostitada. Korralikult küpsenud pirn annab piisavalt magusust ning seetõttu ei vaja puder enam täiendavat magusainet. Ja kui moosi veel lisada, siis peaks küll piisavalt magus olema. Kui aga siiski tunnete magususest puudust mingil põhjusel, siis pisut mett aitab alati hädast välja! Selle pudru keetmist alustasin ma vee keetmisega potis, millele lisasin niristades juurde rukkijahu. Riivitud pirn ja kookospiim rändasid pottu alles lõpus. Vabalt võib kasutada ka tavalist või mõnda muud meelepärast piima. Mulle meeldib kookospiim, sest see annab sellele hommikuroale mõnusa särtsu. Kasutasin isetehtud kookospiima, mis on oluliselt vedelam, kui poes müüdav toode! 

Pudru valmistamiseks ma täpsemaid koguseid juurde ei anna, sest pigem valmib hommikupuder ikka rohkem nii, nagu ise oled harjunud tegema. Ütlen lihtsalt, et rukkijahust pudru valmistamine toimub sarnaselt mannapudrule.
Ja lisaks selle hommikusöögile oli kaaslaseks loomulikult kohv vahustatud India pähkli piimaga!


rukkijahu
vett, soola
kookospiima
1 pirn riivituna*
maapähklivõid
meelepärast moosi
banaaniviile

Aja vesi keema ning nirista (ise samal ajal korralikult segades) juurde rukkijahu. Lisa näpuotsatäis soola ning kuumuta segu keskmisel kuumusel aeg-ajalt vispeldades. Paari minuti pärast lisa kookospiim** ning seejärel riivitud pirn. Sega korralikult ning serveeri maapähklivõi, moosi ja banaaniviiludega.

*arvestasin ühe pirni ühele sööjale
**Lisasin isetehtud kookospiima umbes 1 dl (arvestusega ühele inimesele)


2. veebruar 2017

Hommikusöök (päev4): võileib keedetud peedi, soolalõhe ja praemunaga

Poleks uskunudki, et ma nii edukalt jõuan siia blogisse hommikusöökidest postitusi teha. Neli päeva olen nüüd edukalt siia retsepte postitanud ning tõenäoliselt sama edukalt nüüd pühapäevani välja! Eile õhtul võtsin ahjust välja 2 pätsi värskelt küpsetatud leiba. Loomulikult maiustas meespere sellega juba eile, sest ahjusoe leib, pehme või ja soolahelbed on lihtsalt üks parimaid kooslusi. Täna hommikul sai see värske leib aga kaaslaseks veel peedi, soolalõhe ja praemuna, mis on taas üks kiiduväärt kooslus. Soovi korral võite lõhe asendada kiluga, sest viimane teeb peediga koos olles imesid. Samal ajal hommikusööki süües ning seda siia postitades, olen tegelikult kokku panemas meie pere traditsioonilist kevadreisi Tartusse. Nii, et kel on soovitusi kuhu minna ja mida teada, siis võib lahkelt teada anda;) Söögikohtade soovitused ka kõik teretulnud!

Homme aga uus postitus. Nädala alguse postitusi hommikusöökidest saab piiluda alljärgnevalt:
Kaerahelbepuder riivitud porgandiga


kahele

2 suuremat leivaviilu
sulatatud juustu
keedetud peedi viile
soolalõheviile või kilufileesid
2 muna
soola, pipart
wakame salatit

Määri leivaviiludele sulatatud juust (kui leib nii pehme ei ole, siis rösti see eelnevalt).  Kata leivad peediviiludega ning seejärel aseta peale soolalõhe. Prae munad mõlemalt poolt nii, et munakollane jääks vedelaks, maitsesta soola-pipraga ning aseta leivale kõige peale. Serveeri wakame salatiga.

1. veebruar 2017

Hommikusöök (päev3): toorpuder mustikate ja kookoshelvestega

Eile õhtul oli meil traditsiooniline filmiõhtu, mis tähendab, et sellega kaasneb ka "laua tegemine". Meie mõistes tähendab see siis filmiõhtuks parajalt meelepärast näksimist koos kohvi või kakaoga. Lisaks suupistetele valmistasime eile mahlapressiga veel erinevaid värvikirevaid mahlajooke. Ettenägelikult panin eile õhtul valmima toorpudru, et hommikul õhtusest näksimisest pisut toibuda.  Pean ütlema, et toorpuder on täielikult laisa inimese hommikusöök. Kuigi mulle meeldib oma hommikusööke korralikult ette valmistada, siis vahest tekib tohutu isu just seesuguse (magus)toidu järele. Kuna toorpuder valmib üleöö, siis on juhtunud, et paaril korral olen juba hommikusööki söönud, kui tuleb meelde, et tegelikult oli kapis mind hoopis teistsugune toit ootamas. Sellest pole aga hullu, sest toorpuder sobib ka ideaalselt vahepalaks või siis magusaisu peletajaks. Minul valmib toorpuder enamasti ikka sellest, mida kapis leidumas on. Seekord lisasin külmutatud mustikaid, kookoshelbeid, maapähklivõid…. Täna hommikul sõin ja olin lõpptulemusega nii rahul - parajalt magus, piisavalt toitev ning kuhjaga sõltuvusttekitavalt hea. Ahjaa – kõrvale valmistasin vahustatud sojapiimaga kohvi ning röstisin rösteris krõbedaks ühe riisigaleti. Riisigaletid on head, aga röstituna veelgi paremd. Soovitan!

Homseni! Vaata ka selle nädala esmaspäevast ja teisipäevast hommikusööki;)


ühele (pigem ikka selline suurem ports)

1 dl kaerahelbeid
2 sl kookoshelbeid
2 tl tšiiaseemneid
näpuotsatäis kaneeli
näpuotsatäis soola
2 sl mustikaid (külmutatud või kui hooaeg võimaldab siis värskeid)
2 dl mandlipiima
1 tl mett
1-2 tl maapähklivõid

Sega omavahel retsepti 6 esimest komponenti. Lisa piim ja mesi ning sega segu läbi. Tõsta saadud mass säilituskarpi ning lase külmkapis öö läbi valmida. Vahetult enne serveerimist sega juurde maapähklivõi.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails