19. detsember 2019

Piparkoogitiramisu!

Jõulud lähenevad välgukiirusel ning üsna õige aeg on jagada siin blogis üht pühadekooki. See on tiramisu, mis ahvatleb oma kreemisuse, aga ka lihtsa valmistusviisiga. Pühadekoogiks võib seda kooki kohe kindlasti pidada, sest maiustajad leiavad süües koogist üles ka piparkoogimeki. 
Selle retsepti võib leida ka Coop kauplustest, täpsemalt retseptilehtedelt, mis asuvad toiduriiulite läheduses. Kogu selle aasta võis minu retsepte seal kohata ning ka uuel aastal jätkan sama hooga, seega tasub kindlasti uudistama minna! 
Nii ongi detsembrikuus Coop kauplustes retseptistaariks seesama tiramisu, sobides hästi jõuluaega, kuid samuti valmistamiseks mõnel teisel ajal. Lihtsalt jäta piparkoogimaitseaine lisamata ning nii saadki seda pakkuda ka kevadel, suvel, sügisel. Praegu aga mõnusat jõuluaega ja toredat koogitegu!


Kogus: 8 koogiviilu
Valmistamisaeg: 15 minutit + üleöö tahenemiseks

200 g Savoiard küpsiseid

Niisutamiseks:
1,5 dl kanget kohvi
1 sl Amaretto likööri või brändit


Kreem:
1 dl pruuni suhkrut
500 g mascarpone toorjuustu, toasooja
1 tl vanillisuhkrut
0,75-1 tl piparkoogimaitseainet
3 munakollast
50 g piparkooke
1,5 dl vahukoort


Peale:
naturaalset kakaopulbrit


Kreemi valmistamiseks jahvata pruun suhkur peenemaks. Seejärel sega omavahel toorjuust, suhkrud, piparkoogimaitseaine ja munakollased. Peenesta piparkoogid väiksemateks tükkideks ning lisa segades kreemile, väldi ülesegamist! Vahusta koor tugevaks vahuks ning sega õrnalt ülejäänud segu hulka. Kasta korraks küpsised kohvi-likööri segusse ja laota kausi või koogivormi põhjale pooled küpsised. Määri peale pool kreemist ning tee nii veel üks kiht. Seejärel lase koogil külmkapis maitsestuda üleöö. Vahetult enne serveerimist, puista koogile peale kakaopulber.  

Retsept valmis koostöös ettevõttega Coop ning see kook ilutseb ka retseptilehtedel, mis on leitavad Coop kauplustest üle Eesti!

17. detsember 2019

Sinihallitusjuustutrühvlid - tore kingiidee!

Praegune pühadeaeg on tõeliselt mõnus. Olgugi, et lund veel ei ole, siis tegelikult juba piparkookide küpsetamisest piisab, et natukenegi seda jõulutunnet tekitada. Jõulutoitude valmistamisega hakkan ka tasapisi pihta ning nädalavahetusel on plaanis keeta sülti. Sülditegu on minu iga-aastane traditsioon ning selleta ei oleks lihtsalt jõulud need õiged. Minu täiesti super-super süldiretsept on siin blogis ilusti olemas ning selle võib leida siit: Sült ... minu vanaema retsepti järgi!  Kuigi mulle tundub, et paljud on selle retsepti juba üles leidnud, sest iga päevaga on see postitus aina populaarsem!

Olen igal aastal märganud, et mida lähemale detsembrikuule, seda tihedamini meisterdan kodus ka igasugu trühvlikomme. Mulle lihtsalt meeldib see nokitsemine, mis trühvlite valmistamisega kaasneb. Nii põnev on kombineerida erinevaid maitseid ning neid siis piduriietesse kaunistamisega sättida. Muuhulgas katsetasin mõned päevad tagasi ka soolaseid trühvleid. Need on sinihallitusjuustuga trühvlid, mis mõeldud neile, kes magusast väga ei hooli. Nagu ikka on valmistamine hästi lihtne, samas võid kommid juba päevakese või paar ette teha - need säilivad külmkapis väga hästi!


Valmistamisaeg: 10 min + tahenemisaeg
Kogus: 13 trühvlit

100 g sinihallitusjuustu
75 g kodujuustu
1-2 sl majoneesi (Hellmanns)
2 sl riivsaia või -leiba
2 sl riivitud juustu
 


Murenda sinihallitusjuust kaussi, lisa kodujuust ning hõõru lusika abil ühtlaseks massiks. Lisa ülejäänud ained ning sega korralikult. Lase seejärel trühvlitainal külmkapis taheneda üleöö. Seejärel keeruta 13 pallikest ning veereta neid riivsaias, ürtides või paprikapulbris!
 

14. detsember 2019

Tõeliselt maitsev šokolaadisai BABKA!

Detsembrikuu alguses jagasin ma Naistelehe köögirubriigis põhjalikult babka valmistamisõpetust. Ajakirja köögikülgedel on nüüdsest uus rubriik "Puust ja punaseks", milles iganädalaselt jagan põhjalikku samm-sammult retsepti koos piltidega. Seega tasub kindlasti piiluda, sest põnevaid toite, mida jagada on omajagu! Selle küpsetise puhul on tegemist äärmiselt mahlase ning rikkaliku täidisega šokolaadisaiaga, milles täidis asetseb viirudena küpsetise sees. Väga sobilik on seda küpsetada muidugi pühade ajal ning miks mitte rõõmustada sellega kõiki ka jõululaual. Mina olen igaljuhul selle babka maitsest niivõrd võlutud, et olen seda küpsetist meisterdanud juba päris mitu korda. Kui Teilgi  tekkis huvi, siis retsept ja pildiseeria valmistamiskäikudest alljärgnevalt!


Valmistamisaeg: Ettevalmistuseks 15 min + kerkimis-ja küpsemisaeg
Mitmele: 1 babka, sellest jagub umbes 10le
Infoks:
Kõige mugavam ja kiirem on tainast kergitada ahjus, 40 kraadises kuumuses!

Tainas:
1 dl (100g) leiget piima
75 g suhkrut

6 g kuivpärmi
0,5 tl soola
1 toasoe muna
275-300 g nisujahu
75 g toasooja võid


Šokolaaditäidis:
75 g võid
100 g šokolaadi (50 g tumedat šokolaadi ja 50 g piimašokolaadi
5 sl suhkrut
2 sl naturaalset kakaopulbrit
1 tl kaneeli
50 g metspähkleid, hakituna


Siirup:
0,5 dl (45g) suhkrut
0,5 dl (50g) vett
0,5 sl mett

1. Kuumuta piim pliidil käesoojaks. Sega omavahel suhkur, kuivpärm ja sool. Lisa piim ning sega suhkru lahustumiseni. Seejärel lisa muna, jahu ja või ning sõtku ühtlaseks tainaks. Raputa tainale pisut jahu ning jäta see rätiku alla sooja kohta kerkima 30-60 minutiks

2. Taina kerkimise ajal valmista täidis: pane või ja šokolaaditükid potti ning sulata vesivannil. Mõne minuti pärast sega segu ühtlaseks. Lisa segades suhkur, seejärel kakaopulber ja kaneel. Lase täidisel jahtuda ja pisut pakseneda.

3. Vahepeal jälgi tainast – õigesti kerkinud taina kogus on silmnähtavalt suurenenud!

4. Rulli tainas jahusel pinnal õhukeseks ristkülikuks ning määri peale šokolaaditäidis, jättes ääred katmata! Raputa peale hakitud pähklid.

5. Rulli tainas ettevaatlikult pikemast servast rulli.

6. Lõika rull pikuti pooleks, et saaksid kaks pikka riba. Hakka neid ribasid omavahel põimuma.

7. Tõsta kordamööda üks riba üle teise kuni saad palmiku.

8. Määri keeksivorm võiga, aseta põhja pikuti küpsetuspaber ning tõsta šokolaadipalmik vormi. Küpseta pöördõhurežiimil 175 kraadi juures 30-40 minutit

9. Küpsemise ajal valmista siirup: pane suhkur ja vesi potti ning kuumuta segu segunemiseni. Tõsta tulelt ning sega juurde mesi.

10. Tõsta küpsenud sai ahjust ning nirista koheselt peale siirup. Lase saial vormis paar minutit seista ning tõsta siis restile jahtuma. Serveeri! Kõige parem külma piima või tassikese kohviga!

13. detsember 2019

Prisma avas suurima hüpermarketi Baltikumis!

Pean esmalt koheselt mainima, et siinsest postitusest Sa retsepti ei leia, küll aga infot laienenud Prisma hüpermarketi kohta, mis avas hiljuti oma uksed Rocca al Mare keskuses. Kusjuures, uuenenud Prisma on nüüd ligi kahe jalgpallistaadioni suurune, millele mahub üsna palju põnevaid tootegruppe. Tallinnas olles on minu kodupoeks alati Prisma, seda nii tootevaliku, kuid kindlasti ka lastesõbralikkuse pärast. Tõeliselt rõõmustav on nüüd muidugi külastada Prisma toiduosakonda, sest mitmed uuendused löövad minul kohe kindlasti silmad särama.


Food Market. Tegemist on pika toiduletiga, kus on märkimisväärselt lai värske kala valik, rohkelt liha- ja delikatesstooted ning valmistoidulett. Kusjuures, meelepärase kala või liha ostmisel on võimalik maitsestada seda ka koheselt kohapeal! Sealsamas asub ka lihalaagerduskapp, mida toidukettide kauplustest naljalt ei leia. Pitsasõbrad võivad samuti rõõmustada - uuenenud Prismas valmistatakse nüüd pitsasid traditsioonilistes pitsaahjudes. 

Puu- ja juurviljaosakond. Värske kraami osakond on samuti täienenud. Lisaks asub puuviljaosakonnas äärmiselt vahva ananassi viilutamise masin ning apelsinimahlapress. 


Mitmed uued tootegrupid. Prismas leiab põnevaid Herkku ja Tesco kaubamärgi tooteid, samuti on olemas ka Rainbow-sari, mis pakub kvaliteetseid tooteid väga rahakotisõbraliku hinnaga. Müügile on jõudnud ka Beijing 8 hiina pelmeenid, mida iseloomustab eriti täidise- ja maitserohke sisu ning eriliselt õhuke ümbris. Kes selle külmiku piimaleti vastast üles leiavad, siis soovitan seal kindlasti hetke peatuda ning endale meelepärase täidisega pelmeenid korvi pista! Need pelmeenid on tõesti maitsvad ning väärivad proovimist.


Fazeri pagarikoda. Eriline rõõm on muidugi värskelt avatud Fazeri pagarikoja üle, kus valmistatakse ciabattasid ja baquette otse Sinu silme all. Värskelt valminud (ahjusoojasid) saiu saab osta kaasa kohapealt ning need on tõesti ulmeliselt maitsvad. Käisin ka ise ükspäev sealsamas Fazeri pagarikojas käsi jahuseks tegemas ning võin rõõmuga tunnistama, et kõik saiatooted valmistatakse tõepoolest kohapeal isetehtud tainast. Kogused on muidugi üüratud ning kergituskapid ning ahjud töötavad päevad läbi, aga ka valminud küpsetised on ausad - pealt krõbeda koorikuga ning seest niiiii pehmed. 


Need on ühed uuendused, mis minu arvates uuenenud Prismas mainimist väärt. Samuti on säilinud lastesõbralikkus ... karussell tiirutab jõudsalt lasteosakonnas ning näljased lapsed saavad end vajadusel banaaniga kostitada:)



10. detsember 2019

Lihtsalt valmiv nuudlikauss

Oma eemalolekut siit blogist pean vabandama lihtsalt tiheda ajagraafikuga. See-eest on nii mõnedki blogipostitused ootel ning tõenäoliselt lähiajal on need siitsamast ka leitavad. Esmalt alustan lihtsa kausiroa tüüpi toiduga, mille valmistamine on äärmisel lihtne ning lõpptulemus nii maitsev, et kiirel ajal on see imeliseks turgutusroaks. Olen üldse kausitoitude austaja ning nagu ma hiljuti lugesin, siis see trend on Eestis aina kinnitumas ning oma laia haaret alles tutvustamas. Seega - tere tulemast erinevad kausiroad - mina olen nende suur austaja ning tõenäoliselt ei jahtu see vaimustus veel lähiajal. Olgugi, et pildilt vaatab vastu 2 taldrikut, siis tegelikult on kõige mugavam meisterdada see toit ikkagi kaussi. 


See toit valmib muidugi eriti kiirelt seetõttu, et valmistamisel läheb vaja küpsetatud (linnu)liha, nii et kui Sul juhtub eelmise päeva kanapraest miskit üle jääma, siis kasuta seda kindlasti selles nuudlikausis ära. Kuigi olen jaganud retseptis ka koguseid, siis tegelikult ei vaja selle roa valmistamine ka täpseid juhiseid ning gramme, kuna miskit ei saa siin väga viltu minna! 

Mitmele: kahele
Valmistamisaeg: 10 min + riisinuudlite ettevalmistusaeg

50 g riisinuudleid
200-300 g küpsetatud kanaliha

2 tl salatimajoneesi (Hellmann´s)2 sl ube
spinatilehti
0,5-1 avokaado

75g värsket kurki
pipart2 sidruniviilu

Kaste:
4 sl Teriyaki kastet
4 sl mahedat sojakastet
1-2 sl sidrunist pressitud mahla
0,5 - 1 tl vedelat mett


Pane riisinuudlid 30-40 minutiks külma vette likku. Seejärel tõsta riisinuudlid kolmeks minutiks äsja keedetud vette. Nõruta. Selline riisinuudlite "keetmine" hoiab ära nende ebameeldiva kokku kleepumise ning riisinuudlid on mugavalt kasutamiseks valmis. Ribasta vahepeal kanaliha väiksemaks.

Sega kastme komponendid omavahel kokku ning vajadusel täienda maitseid sidrunimahla ning meega. Sega pool kastme kogusest riisinuudlitega. Lisa segades majonees. Ülejäänud kastmest sega kanalihaga.  Jaota kahte kaussi/taldrikusse riisinuudlid. Lisa lisa oad, spinatilehed, viilutatud avokaado ning kurgiribad. Kõige peale tõsta kanaliha, lisa sidruniviil ning raputa peale pipart.

Postitus valmis koostöös Hellmann´s Eestiga!

26. november 2019

Muredad köömneküpsised

Kuigi detsembrini on veel pisut aega, siis juba mõned nädalad koguvad siin blogis populaarsust erinevad jõuluteemalised retseptid, olgu selleks siis piparkoogid, trühvlid, jõulukoogid või toekas ahjupraad. Seetõttu tuleb ka ennast vaikselt jõululainele sättida! Ja seepärast võib siin nüüd kuni aasta lõpuni kohata erinevaid retsepte, mis sobilikud eriti hästi valmistamiseks jõuluajal. Alustame küpsistest. Esimese laari piparkooke meisterdasime lapsega juba mõni aeg tagasi - nii mõnus on lihtsalt tainast rullida, seda pisut (või veidi rohkem) maitsta ning siis jõulumekiga tainast vormida välja meelepärased kujud. Kogu protsessi vältel täitub tuba nii mõnusa jõuluhõnguga, et juba seepärast tasub neid jõuluküpsiseid meisterdada. Kes aga piparkookide söömisest ei hooli ning sooviksid selle asemel meisterdada hoopis miskit soolast, siis nendele küpsisesõpradele pakun ma välja needsamad köömneküpsised. Need küpsised said imemaitsvad - nii krõbedad ja muredad, mis lihtsalt sulasid suus! Teen neid lähiajal uuesti ning soovitan ka Sinulgi proovida.


125 g nisujahu
50 g (peene jahvatusega) odrajahu
näpuotsatäis soola
1 tl (triiki) suhkrut
2 tl köömneid
1 sl toasooja võid
100 g majoneesi*
1 muna


Sega kuivained omavahel, lisa ülejäänud ained ning sõtku ühtlaseks tainaks. Hoia tainast külmkapis 30 min. Seejärel rulli tainas jahusel pinnal õhukeseks ning vormi välja küpsised. Tõsta ahjuplaadile ning küpseta pöördõhurežiimil 200kraadi juures 12-15 min.

*Kasutasin Hellmann ´si majoneesi, mis on mõnusalt tihke ja kreemjas.

21. november 2019

Veel üks Poke!

Armastus poke-kausside vastu ei saa mul vist küll mitte kunagi otsa. Vähemalt ei ole lähiajal selle vaibumise märke kuskilt näha. Tegelikult on kõik seesugused kausiroad minu poolt igati tervitatavad, olgu selleks siis värskendav smuutikauss, köögiviljarohke Buddha kauss või hoopis soojendav kausike Ramenit. Ja olgugi, et lähiaja ilmaennustused kiirustavad soojakraadide poolest suvest üha kaugemale, siis sedasorti poke-kauss sobib maiustamiseks ka jahedal ajal. Olgugi, et tegelikult üsna suvise muljega kausitoiduga on tegemist. Ma võin julgelt öelda, et tegemist on tegelikult üsna argise ja häbematult lihtsa roaga, kus kausis kohtuvad sinule meelepärased (ja ühele salatile kohased) komponendid. Seekord said kokku lumekrabi, riis, kapsas ning kohustulik avokaado, lisaks sekka veel mõned komponendid ja voilaa - üks uhke kõhutäis ongi valmis.

Lumekrabiga on naljakas lugu - meisterdasin hiljuti sellest pirukat, mille järel avastasin, et krabipulga söömisel käitun täpselt samamoodi nagu lapsepõlveski - harutan selle õhukeseks lahti ning siis hakkan vaikselt maiustama. Näputööd on omajagu, aga ootusärevus enne söömist on sama suur:) Vići lumekrabist rääkisin ma ka pirukapostituses - nostalgiline ja põnev toode, mille valmistamiseks on kasutatud Alaska vetest pärinevat kala. Kui sellest retseptist veel rääkida, siis lisasin kaussi ka pisut kikerherneid, Need sobivad pokesse niisama, aga soovitan proovida ka röstitult, nii omandavad need eriti mõnusa meki. Röstitud kikerherneste valmistamiseks pane need kuumale pannile. Lisa pisut võid ning raputa juurde soola ja paprikapulbrit. Kuumuta minutijagu ning tõsta jahtuma.

Mitmele: 1
Valmistamisaeg: 20 minutit

100 g keedetud riisi
1 tl heledat sojakastet
75 g Vići lumekrabipulkasid
0,5 avokaadot
1 sl (röstitud) kikerherneid
50 g kurki
50 g punast kapsast
1 tl seemneid
pipart

ca 2 tl meelepärast kastet*

Peale:
1 tl rohelist sibulat
sidruniviil 


Sega riis sojakastmega ning tõsta kaussi. Lisa hakitud lumekrabi, kurkitükid ning kapsaribad. Tõsta kaussi ka avokaadi viljaliha ning kikerherned. Raputa peale seemneid ning pisut musta pipart. Nirista üle kastmega ning lisa kõige peale roheline sibul ning sidruniviil.

*Kasutan tihtipeale mõnda meelepärast valmiskastet. Samas võid kastme segada kokku ka Kreeka jogurtist, sojakastmest ning mahedast sinepist.

Postitus sündis koostöös Vićiga.

17. november 2019

Kodune kiirtoit: ahjukartulid juustukastme ja majoneesiga

Ma ei oskagi kuskilt alustada, kuna tahaks kohe kirjutada, kui mõnus ja lihtne see roog on! Kuigi sobib see hästi ka lisandiks lõuna- või õhtusöögi juurde, siis pigem soovitaksin neid kastmega ülevalatult pakkuda pigem selliseks näksimiseks või siis filmiõhtu suupisteks. Ma pean tunnistama, et kuigi ma suur kartulisõber ei ole, siis nende kartulite järele haaras käsi mitu korda. Muidugi on oma osa selles ka juustukastmel, mis on lihtsalt suurepärane. Selles road mängivadki peaosa kolm komponenti - ahjus krõbedaks küpsenud kartulisektorid, ülimalt maitsev juustukaste ning kõike eelnevat täiustav majoneesikaste.  Kusjuures, see juustukaste on tõepoolest maitsev ning sobib hästi kastmeks ka aurutatud lillkapsa või brokoli peale. Kastet tuleb selles retseptis suurem kogus, nii et võib vabalt proovida ning seda lisada ka teiste toitude kaaslaseks.


Valmistamiseaeg: 45 min

kartuleid (kogus oleneb sellest, kui palju sööjaid on:))
oliiviõli
soola, paprikapulbrit


Juustukaste:
2 sl võid
2 tl nisujahu
näpuotsatäis soola
näpuotsatäis cayenne pulbrit
1,5 dl piima
100 g Cheddar juustu
0,5 tl kurkumit



Serveerimiseks:
majoneesikastet (kasutasin Hellmann´si majoneesi dipikastet)
tšillit
rohelist sibulat


Lõika kartulid sektoriteks ning aseta ahjuvormi. Piserda juurde heldelt õli ning sega kartulisektoritega segamini. Lisa maitseks soola ja paprikapulbrit ning sega uuesti. Raputa peale veel pisut paprikapulbrit ning küpseta ahjus pöörõhurežiimil 200 kraadi juures 30-40 minutit. 

Samal ajal sulata pannil või, vispelda juurde nisujahu ning kuumuta minutijagu. Lisa sool, cayenne ning vala juurde piim. Kuumuta keskmisel kuumusel kuni kastme paksenemiseni. Lisa juust ning kurkum ning sega kuni juust sulab. Vajadusel lisa soola. 

Ahjust tulnud kartuli aseta alusele, nirista peale juustukaste ning pisut majoneesikastet. Serveeri tšilliviilude ja rohelise sibulaga!



Postitus sündis koostöös Hellmann´s Eestiga.

14. november 2019

Lahtine pirukas lumekrabi ja kodujuustuga

PIRUKALE! Kui ma nüüd mõtlen, siis ma ei mäletagi, millal ma viimati seesugust lahtist pirukat tegin. Ju on põhjuseks see, et minu jaoks on sedasorti pirukad suurepärased meisterdamiseks ja pakkumiseks just siis, kui saabuvad külalised. Neis on pidulikkust, aga samapalju ka lihtsust ja kodusust ning seetõttu sobivad külaliste kostitamiseks imeliselt. See pirukas on omamoodi - osaliselt küpsetatud, osaliselt mitte: kui põhi on ahjukuumuses kuldseks küpsenud, siis täidis on lisatud peale küpsemist. Retsept ise on lihtne, kuigi, kui ma kirjapandud valmistamisõpetust vaatan, siis tundub kogu pirukategu üsnagi aeganõudev - tegelikult on tegemist aga ülimalt lihtsasti valmiva küpsetisega, mis ei nõua keerukaid võtteid!


Täidist on selles soolases ampsus ohtralt ning laiutab kogu pirukal nagu tõeline peremees. Selleks aga, et kogu see täidis küpsetist lahti lõigates laiali ei valguks, tarretasin koogipõhjale vahukoorest kihi, mis aitab täidist ilusti taltsutada. Samas on see koorekiht nii õhuke, et lisab mahlasust ning ei mõju pealetükkivalt.  Nagu nimigi ütleb, siis selles soolases ampsus mängib peaosa lumekrabi, õigemini VIČI surimi lumekrabipulgad, mida saab ühe komponendina kasutada nii paljudes roogades. Nende krabipulkade kohta on tegelikult palju põnevaid fakte. Kas teadsid näiteks, et lumekrabi valmistamiseks on kasutatud Alaska vetest pärinevat kala? Või siis seda, et needsamad lumekrabid on pärjatud Alaska kalastus- ja turundusinstituudi erimärgiga ning et krabipulkade valmistamiseks on kasutatud Mintai kala!
Kui ma tihtipeale segan krabipulgad salatiks kokku kodujuustu, marineeritud kurgi ja tilliga, siis pisut muudetud kujul sobib see hästi ka pirukatäidiseks. Niisiis, otsige sõbrad, tehke neile küllakutse ning meisterdage sedasama pirukat!

Valmistamisaeg: 45 min
Mitmele: 10le

Põhi:
3 dl nisujahu
150 g võid
0,25 tl soola
1 sl külma vett


Täidis:
2 želatiinilehte
200 g Vići lumekrabi
200 g kodujuustu
100 g riivitud juustu
2 sl hakitud tilli
2 keedetud muna
2 tl sidrunist pressitud mahla
1 dl rõõska koort (35%)
soola, pipart


Kaunistuseks:
porruviile, marju, suhkruherneid, maitserohelist vms


Põhja valmistamiseks pane jahu, või ning sool kaussi ning sõtku purutaoliseks, lisa vesi ning sega ühtlaseks tainaks. Seejärel rulli tainas õhukesemaks ning aseta võiga määritud vormi*. Aseta tainale küpsetuspaber ning aseta selle peale spetsiaalsed raskusterad või siis oad, et pirukas ahjus ühtlasemalt küpseks.  Küpseta pirukapõhja pöördõhurežiimil 180 kraadi juures 20 min, seejärel eemalda küpsetuspaber koos raskustega ning küpseta veel ca 10-15 minutit. Lase seejärel pirukapõhjal vormis täielikult jahtuda!

Täidise valmistamiseks pane želatiinilehed vette likku 10 minutiks. Samal ajal sega kausis kokku hakitud lumekrabi, kodujuust, juust, till, hakitud munad ning sidrunimahl, maitsesta soola ja pipraga. 

Suru želatiinilehed käte vahel kuivaks ning sega/sulata need 1 sl kuuma veega. Nüüd lisa jaohaaval ca 5 sl rõõska koort želatiini hulka, ise korralikult segades (see on vajalik temperatuuride ühtlustamiseks, et segusse ei tekiks klimpe). Nüüd vala želatiinisegu ülejäänud koore hulka, sega ühtlaseks. Kata kooreseguga pirukapõhi. Selle peale tõsta eelnevalt valmistatud täidis**. Suru kergelt täidisele, et see põhjas oleva koorega paremini sõbruneks. Seejärel tõsta pirukas jahedasse tahenema vähemalt tunnikeseks. Enne serveerimist kaunista!

* Kasutasin vormina piklikku (lahtikäiva põhjaga) koogivormi!
**Kui juhtub, et täidist jääb üle pisut, siis pole hullu - maiusta sellega niisama või lisa leivale katteks!



Postitus sündis koostöös Vićiga.

31. oktoober 2019

Eriti hea saiavorm õuntega

Kas olete valmis üheks eriti maitsvaks saiavormiks, mis võiks vabalt kandideerida ka koogitiitlile? Peab tunnistama, et kui ma üle pika aja taas saiavormi tegin, siis tuli see välja lihtsalt uskumatult hea - justkui oleks tegemist koogiga, ainult et biskviidi asemel laiutavad vormis hoopis saiatükid. Kui Te nüüd uurite, et mis selle saiavormi nii heaks teeb, siis on need lihtsalt pisikesed nipid, kus igavast saiavormist saab tõeline kaunitar! Neid nippe ei jäta ma saladuseks ning jagan neid heameelega ka kõigi teistega. Seega oled lahkelt oodatud seda postitust edasi lugema:)

  • Kasuta sobiva suurusega koogivormi – kindlasti ei tohiks see olla üleliia suur, sest vastasel juhul ei jää lõpptulemusena antud küpsetis nii mahlane.
  • Varu aega ning lase vormis saiaviiludel kindlasti toorjuustusegus liguneda. Nii imbuvad saiad ilusti läbi ning ei küpse üle ega muutu ka kuivaks.
  • Kui tavaliselt soovitatakse saiavormi tegemisel kasutada ära kõvaksläinud sai, siis selle retsepti puhul soovitan kasutada ikkagi värsket saia!
  • Selle saiavormi tegemisel kasutasin Fazeri Brioche saia, mis on hästi õhuline ja võine. Sedasorti tekstuuriga sai aitab kindlasti parema lõpptulemuse saavutamisele kaasa.
Ja siit see nüüd tuleb - retsept, mille järgi valmis minu üks viimase aja mõnusamaid saiavorme! See peletab sügisese väsimuse, teeb maitsemeeltele pai ning on suurepärane kaaslane nii tee kui ka kohvi kõrvale. Kusjuures, see saiavorm on hea soojalt, kuid väga maitsev amps ka jahtunult! 


Mitmele: 6 
Valmistamisaeg: 30-40 minutit

225 g (Fazeri brioche) röstsaia 
2 õuna
2 muna

50 g pruuni suhkrut

1 tl vanillisuhkrut

100 ml (1dl) vahukoort

200 g toasooja toorjuustu (näiteks Philadelphia või Mascarpone)


Lisaks:
1 sl võid (vormi määrimiseks)
2 sl mandlilaaste
(peale)

Määri vorm võiga. Lõika saiaviilud neljaks ning laota need pikuti vormi. Koori ja tükelda õunad ning lisa need vormi saiaviilude vahele. Sega ülejäänud ained omavahel ning vala vormi saiaviiludele ning nende vahele. Lase vormil maitsestuda külmkapis 20-30 minutit. Seejärel raputa peale mandlilaastud ning küpseta pöördõhurežiimil 180 kraadi juures 20-30 minutit. Kaunista saiavorm soovi korral marjade ning nirista üle šokolaadiga. Paku küpsetist külma piimaga!


Postitus sündis koostöös Fazer Eestiga

25. oktoober 2019

Munad Benedicti moodi (Eggs Benedict)

Seesama hommikusöögiretsept tekitab paljudes elevust, kuid samapalju ka aukartust. Ei taha hakata sõnu peale lugema, aga Hollandi kastme valmistamisel peab olema äärmiselt hoolas ja tähelepanelik. Vastasel juhul saad lõpptulemuseks lihtsalt ühe tükki läinud munakastme. Õnnestunult on see kaste aga äärmiselt mõnus, sobides hästi täiustamaks toekat hommikusööki.

Mul on tegelikult jagada üks kaval nipp selleks, et see kaste õnnestuks. Sain selle nipi kunagi ühtelt tuttavalt ning pean tunnistama, et toimib imeliselt. Tegemist on lihtsustatud variandiga Hollandi kastmes, mille valmistamise põhimõte seisneb sulatatud võis. Kuum sulavõi lisatakse niristades munasegule, tänu millele viimane küpsema hakkab. Valmimise ajal peab lihtsalt pidevalt mikserdama, et lõpptulemus pakseneks ning ühtlane jääks!


Selle retsepti ajendiks ei olnud aga üldsegi mitte see kaste, vaid hoopis õhuline ning võirohke Brioche sai, mida saab Fazeri kaubamärgi alt nüüd poodisest osta saab. See on päris uus toode, kuid kuulda on, et juba ka rohkelt kiidusõnu saanud. Tegelikult Fazeri Brioche ongi hea - mõnusalt pehme tekstuuri ja võise maitsega ning väärib kindlasti proovimist - miks mitte katsetada seda ka sellesama hommikusöögiretseptiga!

Mitmele: 2
Valmistamisaeg: 20-30 minutit 

2 Fazeri brioche röstsaiaviilu
või
0,5 avokaadot
väike peotäis spinatilehti
prosciutto sinki
hakitud maitserohelist (peterselli, tilli, rohelist sibulat)
parmesani (peale)
musta pipart, soola


Pošeeritud munad:
2 muna
vett
sorts kanget
äädikat 


Hollandi kaste:
2 munakollast
1 tl sidrunimahla
75 g võid
soola, pipart
 

Pošeeritud munade valmistamiseks aja vesi potis keema, lisa sorts äädikat ning löö muna vette. Keeruta lusikaga vette väike keeris. Keeda 2-3 minutit ning aseta seejärel majapidamispaberile nõrguma. Valmista samamoodi ka teine muna. 

Hollandi kastme valmistamiseks blenderda munad madalal kiirusel koos sidrunimahla ning soola ja piparaga heledaks seguks. Sulata või ning vala kuum!! või kergelt niristades munasegule. Oluline on, et blender samal ajal kindlasti madalal kiirusel töötaks. Nirista kuum või munadele aeglaselt, vastasel juhul võib lõpptulemuse jääda liiga vedel. Kui kogu või on ära valatud ja oled saavutanud sobiva tekstuuri, siis maitsesta vajadusel ning kaste ongi valmis!

Ehita nüüd hommikusöök valmis: rösti soovi korral saiaviilud, määri peale või ning laota peale avokaadoviilud, raputa üle soola ja pipraga. Aseta peale spinatilehed ning prosciutto. Seejärel tõsta võileivadele pošeeritud munad ning nirista peale Hollandi kaste. Raputa peale musta pipart, maitserohelist ning pisut parmesani!

Postitus sündis koostöös Fazer Eestiga.

23. oktoober 2019

Tatrajahuküpsised maapähklivõi-toorjuustukreemiga

On aeg jagada üht küpsiseretsepti. Miks? Sellepärast, et on sügis ning jahedal hooajal lihtsalt peab end millegi heaga kostitama. Sel korral on selleks heaks asjaks küpsised. Need küpsised ei ole kohe kindlasti tavalised, sest küpsisetaina valmistamisel on ühe komponendina kasutatud ka majoneesi. Viimane ei anna neile magusatele küpsistele ebameeldivat maitset, vaid ikka vastupidi - see täiustab lõpptulemust parema tekstuuri saavutamiseks. Kui soovid, siis võid küpsiseid valminult niisama süüa, kui tahad aga pisut uhkemate küpsistega uhkeldada, siis pista kahe küpsise vahele täidiseks maapähklivõist ja toorjuustust valmistatud kreem. Uskuge mind, see lihtne kreem teeb need küpsised veelgi võluvamaks!


Kogus: ca 30 küpsisepoolikut, kokku umbes 15 kreemitäidisega küpsist
Valmistamisaeg: 10 min + 15 min küpsemiseks + jahtumisaeg

75 g toasooja võid
50 g majoneesi
100 g pruuni suhkrut
2 sl naturaalset kakaopulbrit
2 muna
250 g toortatrajahu
1 tl küpsetuspulbrit
1 tl vanillisuhkrut


Kreemi:
75 g toasooja toorjuustu
75 g toasooja võid
75 g maapähklivõid
1-2 sl tuhksuhkrut


Vahusta omavahel või, majonees ning suhkur. Klopi hulka munad. Sega kuivained omavahel ning lisa segades ülejäänud küpsisemassile. Tõsta tainas külmkappi tahenema 10 minutiks. Seejärel keeruta tainast käte vahel pisikesed pallikesed (ca 30 tükki). Tõsta need ahjuplaadile, suru käega kergelt lamedamaks ning küpseta ahjus 175 kraadi juures 15 minutit. Lase küpsistel täielikult jahtuda!

Sega kreemi komponendid omavahel ühtlaseks ning kata sellega pooled jahtunud küpsised. Seejärel kata teise küpsisega!



Tähelepanekud:
Lisan veel, et kasutasin Philadelphia toorjuustu, mis on mõnusalt mahe, kuid samas nii kreemjas, et sobib maapähklivõikreemi valmistamiseks väga hästi. Majoneesina kasutasin aga Hellmann´si majoneesi, mis oma paksu ja nö rammusa tekstuuri tõttu sobib sellesse küpsisetainasse nagu valatult!

Postitus sündis koostöös Hellmann´s Eestiga.

22. oktoober 2019

Magusaid retsepte minu uuest koogikalendrist, kalendriloos ning üks mõnus koogiretsept!

Minult on nii palju küsitud, et millal mul siis uus kokaraamat ilmub. Seitse kokaraamatut olen juba valmis meisterdanud ning vähemalt lähiajal uut retseptiraamatut ei plaani. Selle asemel ilmus mul aga koostöös Sulemehega koogikalender 2020 - kokaraamatu mõõtu just välja ei anna, aga 12 mõnusat koogiretsepti leiab sellest kalendrist kohe kindlasti. Seega, kes on koogisõber, siis neile soovitaksin seda kalendrit kindlasti. Kes koogisõber ei ole, siis neile sobib see ka - sest kui maiasmokkadest koogisõbrad külla tulevad, siis on ju vaja miskit maitsvat pakkuda.

Sellest koogikalendrist leiate lihtsad ja kodused koogid, mille valmistamine ei ole keerukas, vastupidi - kalendri koostamisel panin just rõhku lihtsusele! On rullbiskviiti, kohupiimakooki, marjakooki tõeliselt pidulikku kräsupeakooki ning veel mitmeid küpsetisi, mis kindlasti katsetamist väärivad. Samuti leiad kalendri viimaselt leheküljelt pisikese spikrilehe koos ainete ja koogivormi teisendamissoovitustega!
See kalender ei ole mul mitte esimene - olen teinud kalendreid erinevatele ettevõtetele ning samuti on minu retseptidega täidetud Naistelehe kalender. Sulemehega olen samuti varasemalt koostööd teinud: täpselt 2 aastat tagasi ilmus minu küpsetamata kookide kalender ning seesama koogikalender oleks justkui lihtsate kookide järg esimesele kalendrile. Kel huvi uue koogikalendri vastu, siis see on müügil nii Apollos kui ka Rahva Raamatus, samuti Prismades ning Maksimarketites!


LOOS!
Loomulikult loosin ka ise koogikalendrid välja. Auhinnaks siis minu koogikalender ning Sulemehe eriti nunnu uue aasta kalendermärkmik. Loosin siin blogis välja 2 komplekti, lisaks läheb 2 komplekti loosi ka minu instagrami-lehel. Mine vaata kindlasti järele!

Osalemiseks aga blogiloosis. anna palun siinsamas postituses kommentaariga märku, milline on Sinu firmakook. Ja nii loosis osaledki. Kui firmakooki Sul ei ole, siis nimeta lihtsalt mõni oma lemmikkook! Võitjad teatan siinsamas kommentaariumis juba pühapäeval (27.10.2019).

Muidugi ei saa postitus olla ilma koogiretseptita. Seega, jagan üht retsepti uuest koogikalendrist, mis ilutseb järgmise aasta oktoobrikuud. Tegemist on lihtsa küpsetamata koogiretseptiga. Kusjuures see kook on pühendatud kõikidele Snickers šokolaadi austajatele, sest just täpselt niimoodi need purgikoogid maitsevadki.


Purgikoogid "Snickers"

Valmistamisaeg: 30 min
Mitmele: 4-6 purgikooki
Soovitus: Valmista need koogikesed erineva suurusega klaasidesse/purkidesse, nii saavad sööjad ise otsustada, kui suurt kooki süüa jõuavad!

Põhi:
50 g digestiivküpsist
25 g soolapähkleid
50 g piimašokolaadi
2 sl karamellikondenspiima


Kreem:
200 ml (1pk) vahukoort (35%)
200 g vanilliga kohupiimapastat


Küpsisekiht:
25 g digestiivküpsist
1 sl soolapähkleid


Peale:
šokolaadipuru, pähkleid


Põhja valmistamiseks purusta küpsised, haki pähklid ning šokolaad ning sega kõik ained omavahel kokku. Jaota mass 4-6 purki/klaasi. Vahusta koor tugevaks vahuks, seejärel lisa segades kohupiim. Tõsta pool kreemist purkidesse. 

Purusta küpsisekihi jaoks küpsised, haki pähklid ning jaota purkidesse. Tõsta peale ülejäänud vahukoorekreem ja pane koogid külmkappi tahenema vähemalt pooleks tunniks. Vahetult enne serveerimist kaunista koogid šokolaadipuru ja pähklitega. 

16. oktoober 2019

Võrratult karamelline lehmakommidega õunakook

Olgugi, et sain täna maakodust mitu suurt kotitäit täiesti suurepäraseid õunu, siis tegelikult hakkab see tore õunahooaeg ikkagi vaikselt lõpule jõudma. Minul on erinevad õunahoidised juba valmis, mõned õunakoogid veel teha ning siis ongi kõik! Tegelikult mõtestan end vaikselt juba jõuluaja lainele, sest köögitoimetajana pean lihtsalt pisut ajas edasi rändama. Naistelehe köögirubriigis on juba uuel kuul mõned põnevad rubriigid lisandumas ning seetõttu on tegemist ja toimetamist üsnagi palju. Ja kuna sel hooajal kattuvad ka pühad ajakirja ilmumisaegadega, siis on tegelikult kiire aeg tulemas, sest artiklite jaoks on vaja köögis väga palju toimetada ja pildistada! Enne seda kiiret aega, aga võtan pisut aja maha, luban endale tassike head kohvi ning tükike veel paremat kooki. Ja kuna õunu veel on, siis selleks koogiks on kindlasti õunakook! Soovitan Teilegi meisterdada miskit magusat, näiteks sedasama karamellist õunakooki, kus lisaks õuntele näitavad koogis võimu ka lehmakommid. See on hea kook ning maitsjad tituleerisid seda tiitliga "Maitseb nagu toskakook". Jah, selle koogiga võib julgelt jooni tõmmata, seega, kui teate, kuidas maitseb toskakook, siis ehk aimate ka selle koogi mekki:)



Mitmele: 12 viilu
Valmistamisaeg: 1 tund

1 muna
1 dl õli
1 dl pruuni suhkrut
2 dl nisujahu
1 tl küpsetuspulbrit
1 tl vanillisuhkrut
1 tl kaneeli
näpuotsatäis soola


Täidis:
600 g hapukaid õunu
200 g lehmakomme



Kate:
75 g nisujahu
50 g mandlilaaste
paar näpuotsatäit soola
1 tl pruuni suhkrut
75 g võid 


Vahusta muna õliga, lisa vahustamist jätkates suhkur. Seejärel lisa, lusikaga segades, juurde omavahel segatud kuivained. Määri tainas küpsetuspaberiga kaetud koogivormi (Ø22-24 cm). 

Koori ja tükelda õunad ning aseta need koos lehmakommitükkidega koogivormi. Katte valmistamiseks sega kuivained omavahel, lisa või ning näpi purutaoliseks massiks. Tõsta purukate koogivormi ning küpseta alumisel siinil 170 kraadises ahjus 40-50 min.

9. oktoober 2019

Šokolaadine banaani-kookosepuder (gluteenivaba)!

Ma jumaldan hommikusööki, sest ei ole midagi paremat päeva esimesest kohvilonksust ning maitsvast toidust, mis kogu päevale selle õige lükke annab. Mul ei ole kindlat lemmkihommikusööki ning pigem need muutuvad tihti - ei teagi, kas on see seotud töögraafikuga, hooajaga või siis lihtsalt õues olevate ilmadega. Vahest võin ma mitu päeva järjest süüa erinevaid pudrutoite, vahest meeldivad erinevad munaroad, vahest tekib isu erinevate magustoitude järele, mis segatud kokku näiteks Kreeka jogurtist või kaerahelvestest. Pannkooke teen ka, aga need on juba aastaid olnud nädalavahetuste päralt!

Hommikusöögist saab igasugu vigureid meisterdada. Näiteks seesama tatrahelvestest valmistatud puder on äärmiselt põnev ja pisut teistmoodi hommikusöök. Ja tegelikult sobib hästi ka muul ajal maiustamiseks!


Mitmele: kahele
Valmistamisaeg: 10-15 min

2 dl tatrahelbeid
2 dl vett
3 dl kookospiima
0,5 tl kaneeli
näpuotsatäis soola
1 sl kakaopulbrit
3 sl kookoshelbeid
1 suur banaan (purustatuna)
1-2 sl mett
+meelepäraseid lisandeid serveerimiseks
 

Pane 3 esimest komponenti potti ning lase keema tõusta. Alanda kuumust koheselt ning lisa ülejäänud ained (va mesi). Kuumuta madalal tulel mõned minutid, sega juurde mesi. See puder peab jääma maitseküllane, seega lisa vajadusel mett, soola või kaneeli! Serveeri meelepäraste lisanditega!

30. september 2019

Õunanutella

Jah just - õuntest valmistatud Nutella! Ega siin miskit keerulist ei ole, sest see valmib nagu tavaline pähklitest ja šokolaadist valmistatud määre, kuid millele on tekstuuri ja maitse täienduseks lisatud ka õunapüreed! Lõpptulemus? Maitseb hästi - sobib koos pannkookide ja vahvlitega ning pehme saiaga samuti!
Retsept ilmus ka ajakirjas Naisteleht (25.09)

650 g õunu (koorimata kogus)
vett
ca 3 sl (pruuni)suhkrut või mett (kogus oleneb õunte hapukusest!)
1 tl vanillisuhkrut
150 g piimašokolaadi
150 g metspähkleid
näpuotsatäis soola
3 sl õli
Koori ja tükelda õunad ning pane potti. Lisa vett nii palju, et põhi oleks vaid kergelt kaetud. Lase potis olev segu keema ning seejärel lase sel madalal kuumusel vaikselt podiseda õunte pehmenemiseni. Vajadusel lisa täiendavalt vett, kui see peaks aurustuma. Seejärel püreesta valminud segu ühtlaseks massiks. Kuumuta segu potis uuesti läbi, lisa suhkrud ja šokolaaditükid ning lase neil püreesse sulanduda!
Rösti pähkleid kuival pannil mõned minutid. Seejärel tõsta pähklid kaanega suletavasse purki ning raputa neid tugevasti koore eraldumiseks. Pole hullu, kui osadele pähklitele koor külge jääb. Pane nüüd pähklid koos soola ja õliga blenderisse ning püreesta ühtlaseks võiseks massiks. Vajadusel lisa täiendavalt pisut vett, et saaksid ühtlase võise tekstuuri. Tõsta pähklivõi seltsiks õunapüreele ning sega segu korralikult ühtlaseks massiks, vajadusel lisa täiendavalt suhkrut. Valminud kreem aseta purki ning säilita jahedas!

27. september 2019

Kutsume koolitusele: Toidufotograafia ja toidustilistika workshop. LISAKOOLITUS NÜÜD MÜÜGIL!

Kuna 18.01.2020 koolitus müüdi mõne päevaga läbi, siis on rõõm teatada, et korraldame Meriliniga LISAKOOLITUSE 08.02.2020. Seega, kui Sul ei õnnestunud meie esimesele koolitusele kohta saada või ei sobinud kuupäev, siis 8.veebruaril toimub täpselt sama koolitus! Teemad on samad, hind ja kellaaeg samuti!

Koolituse hind: 170€
Registreerimiseks saada soov info@koogikontor.ee
Koolituse info alljärgnev:

Minult on nii palju küsitud fotokoolituse kohta ning olen keerutanud seda mõtet juba mõni aeg. Septembrikuu alguses käisime koos Meriliniga (koogikontor.ee) Londonis end täiendamas toidupildistamise ja -stilistika alla. Ja ma arvan, et nüüd ongi üsna õige aeg koos Meriliniga üks eriti vägev toidufotograafiakoolitus korraldada. Mis täpsemalt toimumas ning kuidas osaleda saab? Kõik oluline info alljärgnevalt:

Avasta toidufotograafia põnev maailm ning loo pilte, mis on erilised ja silmapaistvad! Kui oled huvitatud toidupildistamisest ning soovid sellest veel rohkem teada saada, siis just Sulle on see 7-tunnine workshop mõeldud!

Pildinäiteid Londoni koolituselt

Ühe toidupildi loomine on tõeliselt nauditav, sest iga pisidetail vajab tähelepanu ja hoolt. Toidupildistamisel on oluline tehnika, kuid veel tähtsamad on stilistika, toonid, valgus, toidud ning kogu kompositsioon, et lõpptulemus oleks tõeliselt äge. Kogu selle protsessi vältel on aga vaja teha palju pisikesi, kuid tähtsaid otsuseid. Koolituspäeva vältel harutamegi lahti kogu toidupildistamise põhitõed ning loome üheskoos midagi tõeliselt erilist.

See koolitus on mõeldud Sulle, kui:
+armastad toidupildistamist, kuid soovid end sel alal veel enam täiendada;
+soovid muutusi, sest oled kinni samades töövõtetes ning tehnikas;
+sooviksid saada teada, kuidas valgust enda kasuks tööle panna;
+tahad end täiendada toidustilistika alal;
+soovid rohkem teada saada toidustilistikas vajaminevatest vahenditest (taustad, nõud, värvid, kangad jne);
+oled segaduses toonide kokkusobitamisega;
+soovid luua isuäratavaid toidupilte.
Kui see tekitas elevust, siis sa ei kujuta ettegi, mis ägedaid üllatusi ja nippe me veel koolitusel jagame!

MIS ME KOOLITUSEL TEEME?
Töövahendid
Räägime tehnikast ja töövahenditest!

Valgus
Õpime naturaalset valgust enda kasuks tööle panema! Mängime valgusega ning vastavalt sellele loome erinevate emotsioonidega fotosid. Loome fotosid, milles on sisu ja sära. 

Kompositsioon
Vaatame, kuidas luua pildile emotsioon ning kuidas seada toitu fotole.

Stilistika, rekvisiidid, nipid
Leiame pildile parimad rekvisiidid, loome kogu stilistika ning jagame nippe pildi loomiseks! Samuti saavad osalised praktilise ülevaate, kuidas üks toidufoto ülesehitamine käib!

Pilditöötlus
Põikame sisse ka pilditöötlusmaailma ning vaatame, kuidas oma pilt veelgi rohkem kõnelema panna.

Küsimused ja vastused
Teeme ühe vägeva küsimusteringi, kus puudutame koolitusel läbinud probleeme ning teeme juttu toidufotograafi elust, tööst ja murekohtadest!

Fotod: Merilin Siimpoeg
KOOLITUSE TÄPSEM INFO:

Hind: 170 €
Registreerimiseks saada soov info@koogikontor.ee

Koolituse toimumisaeg:
Kuupäev: 18.jaanuar 2020
Kellaaeg: 9.00-16.00
Koolitusel saab osaleda maksimaalselt 12 inimest.
Asukoht: Treff Stuudio (treffstuudio.ee), aadress: Vana-Kalamaja 18, Tallinn

Koolitus sisaldab:
7-tunnist koolituspäeva
Kerget hommikusööki kogunemisel
Lõunasööki
Kohvi ja teed kogu koolituse vältel

Koolitusel osalemiseks võta kaasa:
+Fotokaamera (vajalik on oskus käsitleda oma kaamerat);
+Lemmikobjektiiv
+Statiiv (soovi korral)
+Märkmik märkmete tegemiseks
+Hea tuju

Veel natuke infot:
Broneeringu tegemisel saadame Sulle arve koolituse eest tasumiseks. Broneering on kinnitatud peale arve tasumist. Soovitame kiiresti registreerida, kuna koolituse suurus on vaid 12 inimest.
Osalemisetasu meist mitteolenevatel põhjustel ei tagastata.

Kui soovid veel miskit koolituse kohta teada või täpsustada, siis võta julgesti ühendust:
Ragne ragnem@gmail.com

Põnevate kohtumisteni!

Fotod: Ragne Värk