22. detsember 2020

Šokolaadi-kinoakook (gluteenivaba)!

Kohe kindlasti on see üks teistmoodi koogike, sest nisujahu asendab selles küpsetises hoopis keedetud kinoa, mis sobib kasutamiseks lisaks soolastele roogadele ka magustoitudes! Sellele koogile annab kinoa tekstuuri ning tummisust!


Tegemist on üsnagi lihtsasti valmiva koogikesega, mida saab vastavalt oma maitsemeeltele parajaks timmida. Kui soovid võid koogitainast rikastada veel pähklite, martsipani, sukaadi, kommitükkide, riivitud apelsinikoore või muu meelepärasega! Kohe kindlasti ärge unustage meisterdada koogile šokolaadist katet, sest kookospiimast valmistatud glasuur on tõeliselt maitsev ning täiendab kooki imeliselt. Antud retseptist tuleb glasuuri omajagu, seega saad selle soovi korral ka koogi vahele määrida või siis serveerida kõrvale juhuks, kui keegi suurem šokolaadisõber kipub olema! Muidugi võid alati teha ka glasuurist pool kogusest lihtsalt koogi katmiseks ... aga olgem ausad - šokolaadine vahekiht on tegelikult ju ka mõnus!

Kogus: 10-12le
Valmistamisaeg: 20 minutit + küpsemisaeg
Muu info: gluteenivaba

150 g keetmata kinoad
vett (kinoa keetmiseks)
4 muna
50 ml (mandli)piima
175 g võid, sulatatuna
100 g šokolaadi (tumedat šokolaadi või piimašokolaadi)
125 g pruuni suhkrut
50 g naturaalset kakaopulbrit
1 tl vanillisuhkrut
1 tl küpsetuspulbrit
0,5 tl soodat
0,25 tl soola
50 g valget šokolaadi, hakituna


Glasuur:
150 g kreemjat kookospiima
150 g šokolaadi (kasutasin 75 g piimašokolaadi ja 75 g tumedat šokolaadi)

Loputa kinoa hoolikalt voolava vee all ning keeda see valmis: selleks pane 150 g kinoad ja 300 ml vett potti ning keeda kaskmisel kuumusel ca 10 minutit. Selleks ajaks peaks vedelik enam-vähem imendunud olema. Tõsta pott pliidilt ning lase kaane all kinoal paisuda veel umbes 7-10 minutit (kinoa peab vee endasse tõmbama ning see ei tohi jääda vesine). Lase kinoal jahtuda!

Kannmikserit või blenderit kasutades aja munad piimaga vahule. Sulata või koos šokolaaditükkidega vesivannil ning lisa saadud segu koos keedetud kinoaga munavahule. Mikserda kõik ühtlaseks seguks. Sega ülejäänud ained omavahel ning lisa sellele segades muna-kinoasegu. Sega ühtlaseks. Tõsta tainas küpsetuspaberiga kaetud vormi (Ø20-22cm) ning küpseta kooki 175 kraadi juures pöördõhurežiimil 35-45 minutit. Seejärel jäta kook avatud ahjuuksega veel järelküpsema.

Glasuuri valmistamiseks sulata šokolaaditükid vesivannil. Kuumuta kookospiim ning lisa segades sulatatud šokolaadile. Sega ühtlaseks ning tõsta glasuur koogile ning soovi korral lisa ka küpsetisele vahekihiks! Serveeri!

 Retsept valmis koostöös Risellaga!


21. detsember 2020

Nostalgilised kohvisaiakesed õuna-kaneelitäidisega

Uskuge mind - need mahlased õuna-kaneelitäidisega kohvisaiakesed on imehead! Parajalt võised ning tänu õunatäidisele pehmed ja maitserikkad. Ja olgugi, et retsept võib esmapilgul tunduda pisut pikk, siis tegelikkuses valmib kõik vägagi lihtsalt. Pärmitaina valmistamisel on kasutatud kuivpärmi, mis teeb taina valmistamise veel eriti lihtsaks. Ainus koht, mis pisut aega võtab on taina kihitamine,  see on aga vajalik mõnusalt pehme ning võise lõpptulemuse saavutamiseks!


PS! Retsepti all on jagatud pildijadana see, kuidas taina kihitamine käib. Kui soovid aga kogu retsepti samm-sammult näha, siis külasta kindlasti minu instagrami-lehte: @ragnevark . Kohvisaiakeste valmistamisõpetuse piltidena leiad minu profiililt "highlight" alt (nimega kohvisaiad)!

Retsepti valmistasin ka ajakirja Naisteleht köögirubriiki (august 2020).

Valmistamisaeg: 2 tundi
Kogus: 9-12 tk

7 g kuivpärmi (kasutatud Nordic Yeast kuivpärmi)
75 g suhkrut
1 tl soola
250 g piima
400 g nisujahu
75 g toasooja võid

Taina kihitamiseks:
75 g toasooja võid

Täidis:
300 g õunu
0,5 tl kaneeli
1-2 sl suhkrut
1 sl toasooja võid

Purukate:
30 g nisujahu
30 g suhkrut
0,25 tl kaneeli
20 g külma võid

Sega kausis pärm, suhkur ja sool. Kuumuta piim potis soojaks (37-39 kraadi) ning lisa segades pärmisegule. Seejärel lisa jahu ja või ning sõtku korralikult ühtlaseks tainaks. Kata anum rätikuga ning kergita tainast 40-50 kraadises ahjus umbes 45 minutit. Kerkinud tainas peab olema kindlasti kahekordistunud!

Taina kihitamine: kerkinud tainas rulli jahusel pinnal ristkülikuks ning määri õhukese kihina 2/3 tainale kihitamiseks mõeldud pool või-kogusest. Seejärel tõsta ilma võita tainapool 1/3 tainaosale, mis määritud võiga. Tõsta samamoodi ka teine tainapool peale ning lase tainal jahedas seista 30 minutit.

Seejärel rulli tainas jahusel pinnal uuesti lahti ning korda eelmises lõigus olevat tegevust (taina kihitamine).

Taina külmkapis seismise ajal valmista täidis, selleks koori ja tükelda õunad hästi väikesteks tükkideks. Sega õunatükid kaneeli ja suhkruga. Valmista ka purukate: sega kuivained omavahel, lisa või-tükid ning näpi segu purutaoliseks. Tõsta külmkappi kasutamiseni.

Külmkapis seisnud tainas rulli jahusel pinnal õhukeseks ristkülikuks. Määri poolele tainale (alumisele poolele) või ning laota sellele õunakate. Tõsta katmata tainapool õunatäidisele ning viiluta tainas ca 2 cm laiusteks ribadeks. Rulli sõrmede abil ribad pisut keerdu. Voldi keerutatud riba ümmarguseks saiaks. Toimi nii kõikide tainaribadega! Tõsta saiad küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile, raputa üle purukattega ning küpseta 200 kraadi juures 15-25 minutit.


11. detsember 2020

Maitsvad kapsapannkoogid

Soolased või magusad pannkoogid? Kui olete pigem soolase poole kaldu, siis jagan Teiega üht eriti toredat pannkoogiretsepti. Nendes pannkookides on omajagu pidulikkust, sisaldades kuhjaga pühademaitseid. Seetõttu sobivad need eriti hästi serveerimiseks just detsembrikuus. Paku neid lihtsasti valmivaid pannkooke kalamarja, sibula, soolalõhe, tšatni või muu meelepärasega!


Kogus: 14 tk
Valmistamisaeg: 20 minutit

2 toorest kartulit
400 g praekapsast (
Põltsamaa)
2 munakollast
100 g riivitud juustu
4 sl nisujahu
0,5 tl roseepipart (käte vahel purustatud)
soola, pipart, suhkrut


Koori kartulid ning riivi jämeda riivipoolega. Pane kõik komponendid kaussi ning maitsesta. Vormi käte vahel pisikesed pannkoogid ning prae kuumas õlis mõlemalt poolt kuldseks. Serveeri meelepäraste lisanditega.
 

Retsept valmis koostöös Põltsamaaga!

8. detsember 2020

Peedipasta India pähklitest valmistatud juustukastmega

Üks põnev ja teistmoodi pastaretsept, kus peedimahlaga valmistatud pähklikaste moodustab sellele roale justkui juustuse kastme. Seega, kui sa piimatooteid tarbida ei saa või ei soovi, siis see pastaretsept sobib Sulle ideaalselt, kuna on tänu India pähklitest valmistatud „juustukastmele“ täiesti laktoosivaba. See pasta on äärmiselt maitsev ning maitseelamusi pakkuv, kuna peet annab lisaks värvusele sellele köögiviljale omast maitset ning sobitub rooga imeliselt.
 

Tegelikkuses on selle roa valmistamine hästi lihtne, vaja on vaid meeles pidada seda, et pane pähklid kindlasti varakult mahlaga ligunema. Nii muutuvad need pehmeks ning tänu sellele saadki valmistada siidiselt kreemja kastme!


PS! Kui sa meisterdad siit blogist miskit põnevat, siis võid selle
instagramis märkida ära: @ragnevark #kokkamaragnega .
Mul oleks rõõm näha ja jagada ka teistega seda, mida teinud oled!

Kogus: kolmele
Valmistamisaeg: 15 minutit + pähklite leotamisaeg üleöö
Muu info: laktoosivaba

75 g India pähkleid
100 ml naturaalset peedimahla
2 küüslauguküünt
1-2 sl laimist pressitud mahla
soola, pipart
30 ml valget veini
225 g Tagliatelle pastapesasid (Panzani)


Serveerimiseks:
oliiviõli, maitsepärmi


Pane pähklid peedimahlaga likku 6-8 tunniks. Seejärel keeda pasta soolaga maitsestatud vees valmis, nõruta, aga säilita pool klaasi pastakeeduvett.

Samal ajal tõsta ligunenud pähklid kannmikserisse, lisa küüslauguküüned, laimimahl ja pool peedimahlast, milles pähklid ligunesid. Seejärel hakka segu püreestama, vajadusel lisa täiendavalt peedimahla pehmemema tekstuuri saavutamiseks. Lõpptulemusena peab pähklikaste jääma siidine ja pehme, aga mitte vedel. Tekstuurilt võiks see jääda pisut vedelam, kui traditsiooniline hummus. Kui oled saavutanud sobiva tekstuuri, siis maitsesta kaste.

Kuumuta pannil vein, lisa segades valmistatud pähklikaste ja seejärel lisa pannile keedetud pasta. Sega läbi ning vajadusel lisa pastakeeduvett, kui pasta jääb pisut kuiv. Serveeri rooga koheselt, niristades peale pisut oliiviõli ning maitsepärmi!


Retsept valmis koostöös Panzaniga!


1. detsember 2020

Maitsev kohupiimakeeks

Kui Te otsite pühadeajaks mõnda lihtsat retsepti, siis see keeksiretsept on kindlasti üks nendest. See küpsetis on selline ehe nostalgia - lihtne ja maitsetelt nii puhas, aga samas põnev. Kusjuures, ka selle keeksi puhul on nii, et seistes muutub see üha mahlasemaks ning saavutab oma kõige maitsvama olemuse ehk isegi teisel või kolmandal päeval peale küpsetamist. Muidugi ei tähenda see seda, et see kohupiimakeeks poleks maitsev ka koheselt peale küpsetamist  - muidugi on ning klaasi piima või tassikese kohviga veel eriti mõnus!

Soovitusi ja nippe ma selle keeksi valmistamiseks jagada ei oska, kuna selle retsepti puhul on vaja tõesti vaid kõik komponendid kokku segada ning seejärel ahju küpsema pista! Valmistasin selle keeksi koostöös Farmiga. Soovitan kindlasti piiluda nende instragrami lehte, kuna leiate sealt ühe põneva auhinnamängu, kus on auhinnaks KitchenAid mikser. Lisaks leiab sealt lehelt ka kuhjaga erinevaid retseptiideid!

250 g toasooja võid
200 g suhkrut
3 muna
250 g köögikohupiimapastat (Farmi)
300 g nisujahu
1 tl küpsetuspulbrit
1 tl vanillisuhkrut
näpuotsatäis soola

Glasuur:
0,5 dl vahukoort
100 g valget šokolaadi


Sega või suhkruga vahule, lisa segades ükshaaval munad. Seejärel sega juurde kohupiimapasta. Sega kuivained omavahel ning lisa või-segule. Tõsta tainas võiga määritud keeksivormi ning küpseta 200 kraadi juures 45-55 minutit. Kummuta keeks alusele ning lase jahtuda.

Glasuuri valmistamiseks kuumuta koor potis keemiseni. Lisa valge šokolaadi tükid ning lase neil koore sisse sulada. Sega ühtlaseks ning nirista kaste jahtunud keeksile.

Retsept valmis koostöös Farmiga.


LinkWithin

Related Posts with Thumbnails