29. november 2008

Maitsev seemneleib ja suus-sulav lihaleib

/Prindi retsept/

Esimesteks katsetusteks leivategemise vallas oli siis tavaline rukkileib, seemneleib ja lihaleib. Lihtsalt võrratu – soe leib, kerge krõbeda kooriku ja imepehme täidisega, millel või end sulatab......


Seemneleib

1/3 kogus leivataigent
3 tl suhkrut
1 dl kõrvitsaseemneid
0,5 dl päevalilleseemneid

Lisa leivataignale suhkur, kõrvitsa- ning päevalilleseemned. Sõtku. Vormi taignast leib või aseta leib 1 liitri suurusesse küpsetuspaberiga vooderdatud keeksivormi (täida taignaga 2/3 vormist) ning lase rätiku all ca 4-5 tundi kerkida.

Pane ahju põhja kauss veega ja pintselda paar kord kõpsemise ajal koorikut. Küpseta järgnevatel temperatuuridel:
250 kraadi juures 20 min
220 kraadi juures 10-15 min
200 kraadi juures 10-15 min
180 kraadi juures lõpuni
Leiva küpsetamine võtab aega 1-1,5 tundi (olenevalt ahjust). Arvesta ka sellega, et ahjust välja võttes küpseb leiva sisemus veel edasi. Valmis leib pane niiske käterätiku alla seisma, et koorik liialt kõvaks ei läheks.

Lihaleib

1/3 kogus leivataigent
0,5 sibulat
150 g suitsisingi tükke


Haki sibul ning prae pannil klaasjaks. Lisa singitükid ning prae kergelt läbi. Jahtunud sibula-singisegu leivataignale. Sõtku ning küpseta samamoodi nagu seemneleibagi.

28. november 2008

Ahjusoe leib…

/Prindi retsept/

... ehk kuidas ma leivategemise pisiku sain! Osalesin 24. novembril, siis kui tervet Tallinnat oli tabanud lumesadu, leivakoolitusel. Äärepealt polekski koolitusele jõudnud, kuna kui ikka auto lumme kinni jääb, siis naljalt Kristiinest Viimsisse tipptunnil ühissõidukiga ei jõua. Mina imekombel jõudsin siiski autoga, pärast seda, kui auto vangistusest päästeti. Koolituse viis läbi äärmiselt tore ja suur leivaküpsetaja Annely Maksan äärmiselt soe ja südamlik inimene. Tore oli kuulata asjakohaseid õpetussõnu, kuid eelkõige jäi meeldivalt kõrva see, kuidas leiba tuleb valmistada armastusega, siis jagab ka leib sulle maitsvat armastust vastu...

Sellise mõttega hakkasingi oma esimese leivateoga pihta. Tegin tavalist rukkileiba, seemneleiba ning rukkileiba praesibula ja peekoniga. Poleks uskunudki, et esimene leivategu lõppeb nii maitsvate pätsikestega. Olin endale sisendanud, et ega esimene leib ei peagi välja tulema, aga oh imet kukkus täpselt vastupidi välja. Käed juba värisevad uute leibade tegemisele. Ja luban, et homme küpsevad juba ahjus uued leivad.


Panen alljärgnevalt kirja koolituselt saadud retsepti koos kasulike nõuannetega, mille järgi leivad tegin (kogusest saab 3 pätsi ehk 3 kg leiba). Ühe pätsi saamiseks peaks koguseid vähendama kolmandiku võrra. Kirja panen ka juuretise tegemise, juhuks kui juuretist ei ole. Juuretise tegemisel arvesta aga, et õige võimsuse saavutab juuretis alles 4-5ndal kasutamise korral! Kui juuretis olemas siis alusta leivategu leiva valmistamise etapist.

JUURETISE VALMISTAMINE
Sega pett/keefir/ õunamahl ja paar viilu rukkileiba. Pane vedelikku niipalju, et leivaviilud oleksid kaetud. Jäta segu paariks päevaks sooja ruumi käärima.

LEIVA VALMISTAMINE
Sega peotäis juuretist 1 liitri käesooja veega. Lisa juurde niipalju rukkijahu, et moodustuks keefiri paksune kört. Lisa ka paar supilusikatäit linnase ekstrakti. Kata kauss pealt rätikuga (veel parem, kui mähid kausi teki sisse) ja jäta kauss sooja kohta hapnema ca 12ks tunniks (kui kuskil toas põrandaküte, pane kauss sinna). Et leiva kerkimiseks olev keskkond oleks piisavalt soe on soovitatav katta kauss soojema tekiga.

Õigesti käärinud juuretisel on pealmine pind vahune – nagu oleks klaasi kalja valatud. Seejärel lisa paksu vahuga käärinud juuretisele 6 tl soola ja 2 dl suhkrut. Lisa vähehaaval juurde rukkijahu ja peotäis nisujahu (nii kerkib taigen õhulisemaks). Võid lisada ka mitmeviljajahu, kui ei soovi vaid rukkijahust leiba. Taigen peab jääma nii paks, et sõtkudes hakkab taigen justkui lörtsuma. Soovitav on lisada paar teelusikatäit jahvatatud koriandrit, nii tuleb rukki maitse rohkem esile. Seejärel võta peotäis taigent järgmiseks leivateoks ning pane karbiga külmkappi (juuretis seisab külmkapis värskena ca 2-3 nädalat).

Ülejäänud taignale lisa soovitud lisandeid (seemneid, lihatükke, sibulat, rosinaid jne) Vormi taignast leib või aseta leib küpsetuspaberiga vooderdatud vormi (täida taignaga 2/3 vormist. Kasutan 1 liitrist keeksivormi. ) ning lase rätiku all soojas kohas ca 4-5 tundi kerkida.

Pane ahju põhja kauss veega ja pintselda paar kord kõpsemise ajal koorikut. Küpseta järgnevatel temperatuuridel:
250 kraadi juures 20 min
220 kraadi juures 10-15 min
200 kraadi juures 10-15 min
180 kraadi juures lõpuni
Leiva küpsetamine võtab aega 1-1,5 tundi (olenevalt ahjust). Arvesta ka sellega, et ahjust välja võttes küpseb leiva sisemus veel edasi. Valmis leib pane niiske käterätiku alla seisma, et koorik liialt kõvaks ei läheks.

Ilusat elamusterohket leivategu!

21. november 2008

Ahjus küpsetatud sai röstitud paprika ja küüslauguga

No tõesti ei ole midagi paremat, kui just ahjust tulnud sai, mille krõbeda kooriku all peitub ilmatuma pehme sisu. Isetehtud sai on ikka hää. Kõige parem on asja juures see, et saad katsetada erinevate lisanditega. Nii on meil eriti populaarseks saanud näiteks ürdisaiad ja sinihallitusjuustukuklid. Ka seekordne hõrk röstitud paprika-küüslaugu sai on mainimist väärt......


0,5 paprikat
1 küüslauguküüs
25 g pärmi
3 tl suhkrut vedeldamiseks + 2 tl suhkrut
3 dl piima-vee segu
1 tl soola
0,5 tl broilerimaitseainet
2 spl hakitud rohelist sibulat
1 tl pestot
ca 8 dl jahu
2 spl õli

Pinnale:
muna (peale määrimiseks)
köömneid


Rösti paprikat ja küüslauguküünt ahjus ca 10-15 minutit. Seejärel võta paprikalt nahk maha ning haki paprika väikesteks tükikesteks. Suru röstitud küüslauguküüs läbi küüslaugupressi.

Pudenda pärm kruusi ja vedelda see umbes 3 tl suhkruga, sega kergelt. Kui pärm on vedeldunud, lisa see leigele piima-vee segule. Lisa ülejäänud suhkur, sool, broilerimaitseaine, roheline sibul, pesto, tükeldatud paprika ning purustatud küüslauk. Seejärel lisa jahu niipalju, et sõtkumisel käte küljest tainas lahti tuleb. Ära jahuga liialda, pigem pane jahu vähem kui rohkem. Kõige lõpuks lisa toasoe õli. Sõtku veel natuke. Seejärel raputa taigna pinnale kergelt jahu ning pane ca pooleks tunniks rätikuga kaetud kausiga sooja ja pimedasse kohta seisma.

Kerkinud taignast vormi kätega ringiline päts. Määri peale lahtiklopitud munaga ning raputa üle köömnetega. Küpseta saia 175 kraadises ahjus seni, kuni sai muutub pealt kuldpruuniks. Ahjust välja võttes pintselda sai kergelt veega üle ja jäta rätiku alla jahtuma.

Head Suurepärast Isu!

20. november 2008

Lammas rohelise ürdikattega

/Prindi retsept/


Kõik algas sellest, et mulle toodi üks parajalt pirakas lambaliha tükk. Nii kange soov oli sellest midagi head ja eriliselt maitsvat valmistada. Liha on viimasel ajal kuidagi eriti tihe külaline meie toidulaual, mistõttu on soetatud ka päris mitu kokaraamatut, kus peategelaseks see sama tegelane - Liha. Isegi minu üheks parimaks sõbraks köögis on saanud lihatermomeeter, mille järele paar kuud tagasi isegi vajadust ei näinud. Üks nö lollikindlamaid viise on valmistada erinevatest ürtidest marinaad, milles liha püherdada ja seejärel panna külmkappi ööks maitsestuma. Kusjuures ühe nõksuna, teen ürdikatte valmis paar tundi enne selle lihale määrimist, et ühtlustuksid omavahel ürdisegu komponendid.

Mõningased (minu jaoks põhilisemad) näpunäited

-Lambaliha selgelt äratuntav lõhn. Selle tugevus oleneb muidugi lamba ealisusest st, vanematel lammastel on liha äratuntava kasukalõhnaga.
-Kasukalõhna eemaldamiseks sobivad mitmed maitsetaimed. Abi on kindlasti küüslaugust, köömnetest, majoraanist, ingverist, piparmündist, rosmariinist.
-Soolaga maitsesta liha üldjuhul vahetult enne küpsetamist, sest sool muudab liha tuimaks.
-Liha ei tohi keeramise ja lõikamise ajal liigselt vigastada (teha sisselõikeid), muidu jookseb lihamahl välja ning roog jääb kuivem/tuimem.
-Enne kuumtöötlemist peaks liha umbes tunni toasoojas seisma, et ahju pannes ei toimuks kiiret temperatuuri muutust ja pruunistumine oleks edukas.
-Praetermomeeter torgatakse sügavale lihasse, kuid mitte vastu luud, kuna siis saab ebaõige näidu.
-Lambapraad on temperatuuril 65° veel roosa ja väga mahlane, 82° juures aga täiesti läbiküps.
-Pärast ahjust väljavõtmist lase lihal fooliumis ca 5-10 minutit järelküpseda, et lihamahlade liikumine peatuks. (arvesta, et järelküpsemisel liha sisetemperatuur tõuseb paari kraadi võrra

Järgnevalt retsept:

Lammas rohelise ürdikattega

1 kg lambaliha
2 looberilehte

Ürdisegu:
3 dl toorest ürti (rohelist sibulat, basiilikut, peterselli, tilli, rosmariini)
75 g pehmet võid
2 tl pestot (soovi korral)
4 viilu saia
2 küüslauguküünt
2 tl sidruni mahla
soola, pipart


Puhasta lambaliha kelmetest.
Valmista ürdisegu, selleks mikserda kõik ürdiseguks vajaminevad ained kombainis või saumikseriga ühtlaseks roheliseks pastaks. Tee see varem valmis ja pane külmkappi paariks tunniks, et maitsed ühtlustuksid. Seejärel määri segu lihale ning aseta koos loorberilehtedega küpsetuskotti (tee küpsetuskotile peale paar väikest auku). Küpsetaahjus ca tund või seni kuni lihatermomeeter jõuab 70 kraadini (kui soovid medium+ liha). Võta liha ahjust ning aseta fooliumisse 5-10 minutiks järelküpsema.

18. november 2008

M&M Cookies

/Prindi retsept/

Tegemist on siis küpsistega, mida süües ”komistad kogemata” küpsise sees peituvatele ülimaitsvatele M&M-kommidele.


200 g võid (toa temperatuuril)
75 g Demerera suhkrut
150 g tavalist suhkrut
1 tl vanillisuhkrut
2 muna
325 g jahu
1 tl küpsetuspulbrit
0,5 tl soola
1 pakk (125g) M&M šokolaadikomme

Vahusta omavahel või, demerera suhkur, tavaline suhkur ning vanillisuhkur. Lisa 1 muna ning sega korralikult, seejärel lisa ka teine muna, sega. Seejärel sega omavahel jahu, küpsetuspulber ning sool. Lisa see või-muna-suhkru segule. Kõige lõpuks sega taignasse ka m&m kommid. Pane lusika abil küpsetuspaberiga kaetud ahjupannile taignakuhjakesed. Küpseta küpiseid 175 kraadi juures seni kuni küpsised on omandanud kuldpruuni jume.

13. november 2008

Kõige parem vaniljestritsel

Jah, ma võin julgelt hõisata, et lõpuks leidsin kõige mahlakama, kõige maitsvama ning kõige kõigema sritsli retsepti. See nö ainus ja õige sai juhuslikult leitud qsti toidublogist. Stritslite ja erinevate küpsetiste täidiste puhul püüan lähtuda tihti ühest peamisest põhitõest – TÄIDISEGA EI TOHI KOONERDADA!!! Lisaks väikestele muudatustele, sai ka täidise kogust kahekordistatud ja nagu ikka selgus, et põhitõest tuleb alati kinni pidada:)


Antud kogusest saab 2 stritslit

Taigen:
25g pärmi
3dl piima-vee segu
1/2 muna
1dl suhkrut + 3 tl suhkrut pärmi vedeldamiseks
1tl soola
8-9 dl jahu
100g sulatatud võid (jahutatult)

Täidis:
300g võid
400g kohupiimapastat
1dl suhkrut
2 dl vaniljekastmepulbrit (Ekströms)
3 sl vaniljesuhkrut

Määrimiseks:
1/2 muna

Pudenda pärm kruusi ja vedelda see umbes 3 tl suhkruga, sega õrnalt. Seejärel lisa vedeldunud pärm käesoojale piima-vee segule. Löö muna klaasi, sega õrnalt läbi ja vala pool piima-pärmisegusse. Lisa 1 dl suhkrut ja sool. Sõtku vähehaaval juurde jahu. Viimasena lisa sulatatud jahutatud rasv. Sõtku. Lase rätiku all umbes pool tundi kerkida.

Täidise jaoks sulata või, lisa sellele kohupiim, suhkur, vaniljesuhkur ja kastmepulber.Jaga kerkinud tainas kaheks ning rulli kumbki pool ristkülikukujuliseks plaadiks. Samuti jaga täidis pooleks. Tee ristkülikulise taignaplaadi pikematesse äärtesse sisselõiked (et moodustuksid ribad) Määri ristküliku keskele 3/4 täidisest ning voldi äärtesse tehtud ribad kordamööda paremalt ja vasakult täidise peale keskele kokku. Tee samamoodi ka teine stritsel. Lase saiadel veerand tundi plaadil kerkida. Määri saiad varem kõrvalepandud munaga. Jaga ülejäänud täidis stritslitele, taignaribade vahele. Küpseta saiu (olenevalt ahjust) 175 kraadi juures ca. 20-30 minutit kuni need on kuldpruunid.

11. november 2008

Meega röstitud krõbe puuviljamüsli

/Prindi retsept/

Ütleme nii, et tegelikult peaks selle müsli nimeks olema Meega röstitud krõbe puuviljamüsli, kus on vaid veidikene patustatud šokolaadiga:) Šokolaad on üks oluliseim koostisosa, mis peab kindlasti minu müslis olema. Natuke kakaod mee sisse ning hiljem šokolaadilaaste röstitud müslile. Mis seal ikka, sügis on kohal ja rasva peab koguma.


Sellest kogusest tuleb ca 300g müslit

2 sl mett
25 g võid
1-2 tl kakaod
150 g kaerahelbeid
25 g pähklisegu (jämedalt hakituna)
2 tl kookoshelbeid
2 tl mandlilaaste
0,5 tl kaneeli
1 tl vanillisuhkrut
näpuotsatäis soola
50 g rosinaid
2 tl šokolaadilaaste või –pisaraid


Pane või, mesi ja näpuotsatäis soola madalasse kastrulisse ja sulata segu pliidil. Sulatamise lõpul lisa kakao ja sega mass ühtlaseks.

Sega omavahel kaerahelbed, hakitud pähklid, kookoshelbed, mandlilaastud, kaneel ning vanillisuhkur. Lisa eelnevalt sulatatud või-mee-kakao segu ning sega kõik korralikult läbi. Soojenda ahi 175 kraadini. Kata ahjuplaat küpsetuspaberiga ning vala müslisegu pannile. Lükka segu lusikaga ühtlaseks. Küpseta seni kuni müsli muutub kenasti kuldpruuniks. Sega segu ahjus olles kindlasti iga paari minuti tagant, et ääred liialt ei tumeneks. Ahjust välja võttes lisa juurde rosinad ning šokolaadilaastud. Jahuta ning serveeri piimaga.

9. november 2008

Sibulamarinaadis steik

/Prindi retsept/

Lisaks rummirosinate ja riisihelvestega õunakoogile oli see sibulamarinaadis steigi retsept teine OmaMaitse katsetamisprojekt. Tuleb tunnistada, et seda liha olen ma pärast esmakordset proovimist veel õige mitu korda teinud (selle tarvis sai soetatud endale ka lihatermomeeter). Igastahes üks katsetamist väärt retsept. Paar korda olen šalottsibulate asemel ka tavalisi sibulaid kasutanud – pole väga hullu midagi, võib vabalt asendada!


3-4-le

750 g õhukest veise tagatükki
3 (šalott)sibulat
4 sl punaveiniäädikat
2 sl oliivi-, rosmariini- või basiilikuõli
soola, musta pipart


Pane liha sügavasse kaussi, riputa üle peeneks hakitud sibula, äädika ja õliga. Hõõru segu kätega lihasse. Lase seista külmikus vähemalt üks tund, soovitavalt üleöö.

Vahetult enne pannile panemist hõõru maitsestunud lihatükk kokku soola ja pipraga. Lase (grill)pann tuliseks. Prae liha paar minutit igast küljest, et lihamahlad jääksid kinni. Seejärel tõsta liha ahjupannile ning küpseta 175 kraadi juures 10 – 20 minutit (olenevalt sellest, millise küpsusastmega liha soovid). Kasutasin lihatermomeetrit ning kui see näitas 71 kraadi (medium-aste) võtsin liha ahjust. Pärast ahjust võtmist lase ca 5 minutit fooliumis rahuneda.

7. november 2008

Õunakook rummirosinate ja riisihelvestega

/Prindi retsept/

Seda kooki sai tehtud tänu OmaMaitses ilmuvale nö „retseptikriitika projektile”. Kook ilmus siis novembrikuises OmaMaitses. Nagu ka ajakirjas mainisin, on tegemist kiiduväärt küpsetisega. Kook erineb maitselt minu arvates tavapärastest õunakookidest uue/võõrasliku maitse poolest. Selle uue/võõra maitse heas mõttes peasüüdlaseks on kahtlemata ingver, mis oma kohalolekuga rikastab tavapärase õunaküpsetise maitset.


1,5 dl rosinaid
3 sl tumedat rummi
4-5 õuna
3 muna
2 dl suhkrut
100 g võid
3 dl petti või hapupiima
1 dl jahu
1 tl küpsetuspulbrit
1,5 dl riisihelbeid
3 sl riivitud ingverist pigistatud mahla
1 sidruni koor


Alusta rosinate rummis leotamisega, varu selleks mitu tundi. Tükelda õunad väikesteks tükkideks ning lisa pool tundi enne koogi valmistamist rosinatele.

Vispelda munad suhkruga. Sulata või ning lase pisut jahtuda. Vala sulavõi munadele, vispelda ning lisa pett või hapupiim. Sega jahu küpsetuspulbriga ning sõelu tainasse. Lisa riisihelbed, riivitud sidrunikoor ja riivitud ingverist pigistatud mahl. Sega hulka rosinad ja õunatükid. Määri 24 cm rõngasvorm võiga ning vooderda riivsaia või mannaga. Vala tainas vormi ja küpseta 180-kraadises ahjus 35–40 minutit.

5. november 2008

Maksapasteet

Pasteedi tegu oli juba ammu minu pean-kindlasti-tegema nimekirjas ning nami-nami uus koos kokkamise teema oli heaks põhjuseks selle ettevõtmiseks. Olin kunagi ammu-ammu pasteeti teinud, nii et pidin vaid oma vana retsepti välja otsima, hakklihamasina laua külge monteerima ning pasteeditegu võis alata.
Ja milline on siis tulemus..... teate, siiani on mulle selgusetu, miks ma tihedamini pasteeti ei tee?!?! Selle valmistamine ei nõua ju väga suurt keerukust ning ajaliselt ei hõiva ka just väga palju aega. Lisaks on maitseelamus kordi parem, kui poepasteetide puhul. Minu lemmikuks poepasteetide hulgas on Selveri oma, kuid ei saa salata, et kodune pasteet on ikka see õige ja kõige kõigem. Peaks seda kindlasti jõululauale tegema (täitsa õudne juba jõulumõtted peas, kuid mis teha, jõulud ju nö homme käes)


500 g veisemaksa
200 g pekist läbikasvanud sealiha
1 sibul
1 porgand
3 loorberilehte
soola,pipart
120 g võid
veidi brändit
suhkrut, riivitud muskaatpähklit


Tükelda sealiha, pruunista pannil ning tõsta kõrvale. Tükelda maks (ca 4-5cm suurused tükid) ning pruunista samuti pannil õlis ümbertringi pruuniks. Lisa lihatükid ning nii palju keeva vett, et see parajalt liha ja maksa kataks. Lisa ka tükeldatud sibul, viilutatud porgand, loorberilehed ning hauta ca 1 tund, kuni kõik ained on pehmed. Poole hautamise pealt, maitsesta soola ja pipraga.

Pehmeks hautatud komponendid ajada 3 korda läbi hakklihamasina. Lisa segu hulka või, brändi ning vahusta saumikseriga. Maitsesta maitseainetega. (Vajadusel võid lisada paar supilusikatäit keeduleent vedelema konsistentsi saamiseks).

4. november 2008

5 kuud täis

/Prindi retsept/

No nii, ja ongi poisipõnn viie kuune. Uskumatu kuidas ikka aeg lendab, aga
mis parata. Ikka kui Andri jälle kuu vanem, siis hea põhjus väikese sünnipäeva pidamiseks. Nagu traditsioonile kohane oli ka tort laual. Tuleb tunnistada, et planeerija inimesena on mul tordid kuni Andri kaheksakuuseks saamiseni välja mõeldud. Aga see selleks...

Seekord valmis siilikese tort. Tort tehtud kräsupeakoogi retsepti järgi. Ainuke vahe selles, et lõikasin tükkideks ka tumeda kakaopõhja, mis muidu tavalise kräsupeakoogi puhul peaks põhjaks jääma. Hapukoort panin mõlemale põhjale tükkide immutamiseks 600 g (tavalise 800g asemel), nii on parem nö siili ehitada. Okkad on tehtud tumeda põhja ruutudest - lõikad ruudud diagonaalselt pooleks (nii saad kolmnurgad). Kui oled natuke aega tükeldatud põhjasid hapukoore sees hoidnud, siis hakkadki siili kuju tegema, pannes alla tumedad tükid, siis heledad ja siis peale jälle tumedad tükid ning kõige peale okkad. Näo tegemisel on kasutatud sulatatud šokolaadi (ca 50-60g). Silmadeks šokolaadipallid ja ninaks pähkel šokolaadis kommike.

Kokkamisteni!

3. november 2008

Kanawok ingveriga

/Prindi retsept/

Enne kui jõuad öelda sõna kanawok, on see toit juba valmis. See retsept on saadud ühe mu tuttava koka käest, kes seda oma kohvikus pakub. Tegemist on väga lihtsa ja ka kiire retseptiga, mis on minu poolt sisse saanud pisitillukesed muudatused. LIsan veel niipalju, et riivitud ingveri asemel olen kasutanud ka ingveripulbrit.


kahele

400 g keedetud spagette
20 g riivitud ingverit
1 purustatud küüslauguküüs
200g külmutatud juurviljasegu
200 g tükeldatud kanafileed
100g magusat chillikastet
(Thai sweet chilli sauce)
soola, pipart
sojakastet

Kuumuta õlis ingver, küüslauk ja juurviljasegu. Mõne hetke pärast lisa juurde ka tükeldatud kanafilee. Pruunista segu seni, kuni kanafilee on ilusti läbi küpsenud. Lisa juurde spagetid ning chillikaste, sega. Maitsesta soola, pipra ja sojakastmega. Serveeri.

Pisikesed uuendused

Eks ikka on vahepeal uuendusi vaja, nii saigi lisatud blogisse paar uuendust. Esiteks on võimalik otsida blogist märksõna abil retsepti. Otsingu abil saad siit blogist leida täpset retsepti või kirjutada vaid aine, mida retsept peaks sisaldama. Otsing aga ei otsi OSA SÕNA, see tähendab, et kui otsite näiteks toite hakklihaga, siis tuleb välja kirjutada terve sõna, mitte ainult sõna osa, milleks oleks siis liha.

Teiseks on blogisse lisatud ka enim kommenteeritud toitude retseptid (välja on toodud 3 enim kommenteeritut). See on lisatud nö väikese ülevaate mõtteks:)

Kokkamisteni!